Top
22 Nov
Vācieši vēlreiz dominē, Bērziņš stabils, Ķibermanis tikai astotais
Foto autors: Viesturs Lācis

Pirmās sacensību nedēļas beigu dienā pasaules kausā Siguldā vēlreiz bobslejs vīriešu divniekiem. Divu braucienu summā atkal pārliecinoša uzvara vāciešiem, viņu diviem labākajiem pilotiem Frančesko Frīdriham un Johannesam Lohneram, trešais atkal šveicietis Fogtss, ceturtais vācietis Hāfers un piektais Ralfs Bērziņš. Pirmais piecinieks identisks sestdienai, toties Oskars Ķibermanis noslīdējis vēl zemāk – astotais. Emīls Cipulis savās debijas sacīkstēs pasaules kausā 12.pozīcijā

Pieteikušās svētdien tāpat bija 13 ekipāžas, viena nopietnāka izmaiņa bija Latvijai ( cits pilots) un vēl dažās citās komandās stūmēju vidū. Patiesībā savus stūmējus nemainīja tikai abi Šveices piloti, tāpat francūzis Einrišs un itālietis Baumgartners, pārējiem visiem maiņas, ieskaitot Latviju. Savu debiju pasaules kausā piedzīvoja Emīls Cipulis, kurš startē kopā ar Kristu Lindenblatu. Sestdien šāda debija bija Dāvim Kaufmanim un viņš beigās 10.vietā, kaut pēc pirmā brauciena bija sestais, visaugstāk no mūsējiem. Jau pēc pirmajiem mačiem sestdien vācieši atzina, ka gājis visai labi, arī šīs trases debitantam Johanesam Lohneram, kas bija līderis pēc pirmā brauciena un beigās tikai pat nieka tiesu atpalika no uzvarētāja Frīdriha. Sestdien visām ekipažām bija kļūdas, to atzina pat vācieši, Frīdrihs pat izteicās, - žēl, ka nav veicies labākajiem latviešiem, būtu cita konkurence un cita spriedze mačos. Diemžēl, bet tā nesanāca arī svētdien.

Pirmajā braucienā svētdien pēc izlozes Ķibermanim ar Sprinģi trešais numurs, Bērziņš ar Nemmi startēja devītie un Cipulis ar Lindenblatu 13. Oskara Ķibermaņa ekipāžai ar vairs ne tik zibenīgs starts. Trasē arī pa kļūdiņām un beigās tikai septītā vieta. Dalīta piektā pozīcija ar vācieti Hāferu Bērziņam, savukārt Cipulim debijas reizē 12. vieta. Stabili pirmie vācieši. Frīdrihs ar Šūleru pat uzstādīja jaunu starta rekordu 4.78, kaut pašā trasē ledus šodien lēnāks. Lohners atpalika braucienā par 0.03 sekundēm, šveicieši Fogts un Frīdli par 0.36 un 0.40, turpat arī Bērziņš ar Hāferu –plus 0.41. Vēl par desmitdaļu aiz viņiem Ķibermanis.

Otrajā braucienā Frīdriha duetam vēl viens starta rekords 4.75 un beigās itin pārliecinoša uzvara, kaut pēdējās virāžas atkal īsti nepadevās/ Lohners atpalika par 0.21 sekundi un Fogtss par 0.65. Uzvarētājam 0.73 sekundes zaudēja Hāfers, vēl par vienu sekundes simtdaļu atpalika Bērziņš. Varēja būt vismaz par vienu pozīciju augstāk, labs brauciens, tikai nepadevās pēdējās virāžas. To intervijā LTV 7 atzina arī pats pilots. Saprotams, ka Oskars Ķibermanis bija ļoti nerunīgs pēc vēl nesekmīgākā otrā brauciena, kurā tikai 12.laiks. Summā Ķibermanis zaudēja Frīdriham savā trasē 1.05 sekundes. Nesanāk un viss, nav īsti attaisnojuma, pats esot vainīgs. Emīls Cipulis kopumā bija apmierināts par savu debiju, kaut satraukums bijis un to vairāk juta pirmajā braucienā.

Turpinājums Siguldā jaunnedēļ, bobslejā vīriešiem tad notiks sezonas trešais un ceturtais posms divnieku ekipažām. Kopvērtējumā nu pasaules kausā divi stabili līderi – Frīdrihs un Lohners, seko Fogtss un Hāfers, piektais ir Ralfs Bērziņš.

Sacensību protokols

Foto galerija

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija