Top
18 Nov
Sigulda gatava pasaules kausam
Foto autors: Viesturs Lācis

“Ar mazu, bet spēcīgu sastāvu”- tā teikts oficiālajā starptautiskās federācijas IBSF preses relīzē un šis apgalvojums atbilst patiesībai. Pirmajos pasaules kausa sezonas posmos bobslejā un skeletonā Siguldas trasē objektīvu iemeslu, pandēmijas dēļ, nebūs tik plašs sastāvs, bet faktiski visi spēcīgākie brauks. Ierindā ir visi spēcīgākie Vācijas sportisti, ieskaitot šī gada pasaules čempionus skeletonā vīriešiem un sievietēm, tāpat bobslejā vīriešiem. Siguldā startēs visi pērnās sezonas pasaules kausa ieguvēji kopvērtējumā visās disciplīnās un arī pasaules čempioni trijās no četrām disciplīnām, izņemot bobsleju sievietēm. Amerikāņi un kanādieši nolēmuši saspringtās epidemioloģiskās situācijas dēļ pasaules kausā iesaistīties tikai janvārī, līdz ar to Siguldā neredzēsim pasaules čempioni Kailiju Hamfrīsu (ASV). Jau iepriekš bija skaidrs, ka uz Eiropu nebrauks arī ķīnieši un korejieši.

Pēdējā brīdī uz Latviju neatlidoja Lielbritānijas bobslejisti, kuriem nācies atgriezties mājās jau no lidostas, jo vienam no dalībniekiem paziņots par pozitīvu Covid 19 testu. Viņiem gan vēl būs iespēja startēt otrajā posmā jaunnedēļ. Siguldā stingri ievēro visas epidemioloģiskās prasības, strādā mobilā E.Gulbja laboratorija, visiem veikti testi un tādi būs regulāri. Ir atsevišķi gadījumi, kad Covid 19 dēļ kāds nav pielaists sacensībām un izolēts no pārējiem, bet tas neattiecas uz top sportistiem. Vienīgais – par sanitāro prasību neievērošanu un arī pozitīviem testiem no pārējiem izolēti Krievijas bobslejisti un viņi vismaz pirmajā Siguldas posmā nevarēs startēt, kamēr krievu skeletonisti brauks sacīkstēs.

Latvija būs pārstāvēta trijos no četriem programmas veidiem – vīriešu bobslejā, skeletonā sievietēm un vīriešiem, mūsējie nepiedalās tikai sieviešu bobslejā. Skeletonā Siguldā brauks pasaulē titulētākais skeletonists Martins Dukurs un viņa brālis Tomass, tāpat Endija Tērauda. Vīriešu bobslejā Siguldā notiks pat četri posmi divniekiem divu nedēļu garumā un Latvijai katrā no tiem ir trīs vietas. Siguldā tiks izmēģināti pieci piloti - brauks gan tagadējais mūsu līderis Oskars Ķibermanis, gan Ralfs Bērziņš, tāpat olimpiskais čempions Oskars Melbārdis, un arī jaunie piloti Dāvis Kaufmanis un Emīls Cipulis. Melbārža ekipāža iesaistīsies pasaules kausa izcīņā jaunnedēļ trešajā un ceturtajā sezonas posmā.

Šogad sacensību kalendārs nedaudz neparastāks, kopā paredzēti astoņi posmi, arī nākamais Īglsas trasē būs dubultais. Un vēl - šosezon kopā paredzētas 12 pasaules kausa sacensības divniekiem un četras četriniekiem, tas tāpēc, lai izvairītos no lielākas burzmas trasēs šajā pandēmijas laikā. Šosezon vēl kāds jaunums – pasaules kausa apritē būs arī monoboba disciplīna sievietēm (sākot no Īglsas), šis veids jau paredzēts 2022.gada Pekinas ziemas olimpisko spēļu programmā.

Visu šo nedēļu Siguldā jau tiek veikti oficiālie treniņi, skeletonā tie beidzās trešdien, bobslejā ceturtdien. Rūpīgi tiek sekots sportisti veselībai, ir regulāras pārbaudes un Covid 19 testi, un sacīkstes notiks īpašā burbulī, bez skatītāju klātbūtnes. Toties būs TV translācijas daudzās pasaules valstīs, kā ziņo tiesību turētāji kompānija INFRONT, Siguldas pārraides varēs redzēt vairāk nekā 30 pasaules valstīs. Šis ir grūts laiks visā pasaulē un arī sportā, bet no otras puses - ļoti labvēlīgs augstiem reitingiem, pašlaik ziemas sporta sezonās praktiski vēl nekas nenotiek, cilvēki daudz uzturas mājās un līdz ar to skatītāju skaits lielāks nekā parasti.

Visas pārraides no Siguldas Latvijā varēs redzēt LTV7, kopumā ik nedēļas nogalē no piektdienas līdz svētdienai būs desmit tiešraides par visiem notikumiem Siguldā - skeletonu, bobsleju un sieviešu bobsleju. Līdzjutējiem būs tā iespēja īsi uzklausīt arī mūsu pašu sportistu un treneru domas pirms un pēc braucieniem.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija