Top
20 May
Sestdien Murjāņos aizvadīti bobsleja atlases testi
Foto autors: bobslejs.lv

Savus labākos rezultātus atrādīt sestdien Murjāņos notiekošajā bobsleja atlasē bija ieradušies gandrīz 20 jaunie sportisti. Šoreiz novērota lielāka gados jauno atlētu interese nekā citus gadus. Labākie rezultātu īpašnieki saņēma uzaicinājumu pievienoties bobsleja komandai vasarā gaidāmajās nometnēs.

Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis novērtēja atnākušo sportistu sniegumu: "Šoreiz atlētu vidū vairāk bija skolēnu, kuriem prioritāte visticamāk ir nevis aizbraukt pēc diviem gadiem uz olimpiādi, bet vispirms pabeigt skolu. Bet arī viņu vidū esam piefiksējuši labākos un daži no viņiem jau ir saņēmuši uzaicinājumu pievienoties komandas treniņnometnēs. Pārējais jau būs atkarīgs, cik ļoti viņi paši gribēs nodarboties ar šo sporta veidu - cik daudz viņi ir gatavi strādāt, lai iekļūtu komandā."

Treneris atgādināja, ka Latvijas bobslejam finansiālu iemeslu dēļ nav iespējams nodrošināt Eiropas kausu komandu. "Šiem jaunajiem kandidātiem īstā vieta būtu Eiropas kausa izcīņā, kas mūsu sporta veidā ir tā saucamā akadēmija, kurā bobslejisti gūst pieredzi un briedumu, lai vēlāk turpinātu sportistu gaitas augstākā līmenī. Šobrīd esam palikuši tikai ar galveno komandu, kas ir divas ekipāžas, kas brauc Pasaules kausā, un jaunajiem sportistiem iekļūt komandā ir daudz grūtāks uzdevums, jo uzreiz ir jākonkurē ar mūsu spēcīgākajiem stūmējiem."

Aizvadītajā sezonā abas Latvijas vadošās komandas ar pilotiem Emīlu Cipuli un Jēkabu Kalendu priecēja ar augstvērtīgiem rezultātiem, vairākkārt izcīnot arī medaļas Pasaules kausa posmos. Savukārt četrgades svarīgākās sacensības notiks 2026.gada sākumā Itālijas pilsētās Milānā un Kortīnā, tiesa, vēl nav zināms, kurā trasē tiks aizvadītas olimpiskās sacensības ledus trašu sporta veidos.

Atbalsta: Tet, Balcia Insurance, Norfin

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija