Top
27 Oct
Oskars Melbārdis liek punktu sportista karjerai
Foto autors: I.Znotiņš

Visu laiku sasniegumiem bagātākais Latvijas bobslejists Oskars Melbārdis 33 gadu vecumā nolēmis beigt sportista karjeru. Soču olimpiskais čempions un divkārtējs olimpisko bronzas medaļu ieguvējs šovasar vēlreiz piedzīvoja muguras operāciju, pēc kuras ārsti sportistam ieteica pārdomāt par karjeras turpināšanu.

Melbārdis savā Instagram profilā raksta:

"Mīļie līdzjutēji! Šis lēmums nav nācis ne viegli, ne ātri, bet tas brīdis ir pienācis, kad man savi profesionālie sporta apavi jākarina uz sienā iesistas nagliņas. Man ir bijusi tā lieliskā iespēja darīt to, ko mīlu un izbaudīt uzvaras saldo garšu un pārdzīvot sāpīgus zaudējumus kopā ar jums.

Gribas teikt milzīgu paldies manai sporta skolotājai Mārītei Bisniecei un manai pirmajai trenerei Baibai Kaufmanei, kuras mani ievirzīja sportā. Noteikti bez Murjāņu sporta ģimnāzijas rūdījuma, skolotājiem un trenera Andreja Iecelnieka padomiem nebūtu ticis necik tālu.

Paldies par pirmajiem soļiem, iepazīstot bobsleja trasi Siguldā, Jānim Ķipuram, Zintim Ekmanim un Mārim Poikānam. Paldies Sandim Prūsim, ka noticēja manām spējām un nenoguris dalījās savās zināšanās, neļaujot pazaudēt mērķi un motivāciju. Padies Jāņiem - tam, kas Ozols par fizuku un tam, kas Kaupe par fiziskās un garīgās veselības uzfrišināšanu. Un, protams, fizioterapeitam Arnim Noveičukam, kurš ir spējis mani uzstutēt atpakaļ uz kājām un joprojām pacietīgi strādā pie manas veselības atgūšanas.

Un nu laiks vīriem, kuri man palīdzējuši sasniegt tos mērķus, kurus es sev izvirzīju. Veči, bez jums nekas nebūtu sanācis. Man bija liels gods startēt ar jums un redzēt jūsu degošās acis, neatlaidīgo attieksmi un just vēlmi sēsties aiz manis bobā arī pēc kritieniem, lai sasniegtu virsotni," šis rindas veltot Daumantam Dreiškenam, Arvim Vilkastem un Jānim Strengam.

"Vislielākais atbalsts, dalot asaras priekos un bēdās ir bijis no ģimenes un radiem, tāpēc par viņu ieguldījumu un atbalstu mana sportista karjeras laikā vislielākais paldies! Paldies Jums!"

Latvijas bobsleja un skeletona federācija Oskaram Melbārdim izsaka vislielāko atzinību un pateicību par vairāk nekā pusi mūža veltīšanu bobslejam! Oskars, kurš piedzima 1988.gada olimpiādes laikā, kad bobslejists Jānis Ķipurs izcīnīja zelta medaļu, vēlāk pats kļuva par olimpisko čempionu šajā sporta veidā. Vēl bez trīs olimpiskajām medaļām, Oskars Melbārdis kļuvis par Pasaules un Eiropas čempionu, kā arī Pasaules kausa ieguvēju, izcīnot šī sporta veida visus titulus.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija