Top
20 Nov
Martins atkal uzvar Siguldā, Tomass ceturtais
Foto autors: Viesturs Lācis

Pasaules kausa izcīņā skeletonā vīriešiem kārtējā uzvara Martinam Dukuram, tas viņam jau 55. šāds panākums vēsturē, kas turklāt iegūts savā mājas trasē Siguldā. Tomass Dukurs gan palika aiz goda pjedestāla – ceturtais, kaut pēc pirmā brauciena bija otrajā pozīcijā. Viņu par 0.14 sekundēm apsteidza divi vācieši – Fēlikss Keizingers un Aleksandrs Gasners, abiem dalīta otrā vieta Siguldā, līdz ar to trešā šoreiz palika brīva.

Kopā piedalās 18 skeletonisti un šajā disciplīnā brauc faktiski visi pasaules spēcīgākie skeletonisti, izņemot 2018.gada olimpisko čempionu korejieti Sungbinu Junu. Vācijas izlase labākajā sastāvā, tāpat arī Latvija un Krievija, daudzsološi pēdējā sezonā bija arī britu skeletonisti.

Pirmajā braucienā spēcīgāko grupā pirmais startēja pašreizējais pasaules čempions vācietis Kristofers Grothers uzreiz aiz viņa ar piekto numuru fiziski ātrākais vācietis Fēliks Keizingers, tālāk Tomass Dukurs, Martinam bija astotais starta numurs.

Braucienā Martinam gan bija neraksturīga kļūda 11.virāžā, bet tik un tā pārsvars ļoti liels un viņš apsteidza vecāko brāli par 0.45 sekundēm. Tomasam bija kļūdiņa beigu daļā, pie 15 virāžas un mūsu sportists tikai par 0.02 sekundēm priekšā Fēliksam Keizingeram no Vācijas. Turpat aiz goda pjedestāla vēl vairāki sportisti- Tretjakovs un Tregubovs no Krievijas, tāpat briti Vestsons un Tomsons.

Izlases galvenais treneris Dainis Dukurs intervijā LTV 7 sacīja, ka šoreiz pat Martins neraksturīgi sev kļūdījies 11 virāžā un Tomass beigās, bet rezerve vēl esot un viss pagaidām kārtībā.

Otrajā braucienā Martins atkal labākais, šaubas par viņa uzvaru nebija, kaut Siguldā tobrīd jau spēcīgi lija. Tomasam gan atkal kļūda pašā trases beigu daļā un līdz ar to nācās iztikt bez medaļas. Pašreizējam pasaules čempionam vācietim Kristoferam Grotheram gan gāja sliktāk un viņš palika ārpus labāko desmitnieka Siguldā. Atzīstams sniegums britiem, visi trīs viņu braucēji labāko astoņniekā.

Turpinājums Siguldā pēc nedēļas, Martins saglabājis pasaules kausa līdera dzelteno krekliņu.

Sacensību protokols Foto galerija

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija