Top
09 Sep
Līdz sezonas sākumam divi mēneši
Foto autors: Viesturs Lācis

Latvijas bobsleja komanda turpina gatavošanos jaunajai sezonai. Šobrīd tiek aizvadīts viens no pēdējiem sagatavošanās posmiem pirms ledus treniņiem - treniņnometne Rīgā. Bet jau 11.novembrī mūsu bobslejisti aizvadīs pirmos oficiālos treniņbraucienus pirms Eiropas kausa atklāšanas Lillehammeres trasē.

"Šoreiz pat esam mazākā sastāvā nekā bijām vasarā, bet ne tāpēc, kā kāds būtu atskaitīts no komandas vai guvis traumas, bet tāpēc, ka sācies mācību gads un, jā, mūsu komandā ir gan vidusskolēni, gan studenti, kuri šobrīd, mācību gada sākumā, ir devušies uz skolu," komentējot treniņnometnes dalībnieku sastāvu saka treneris Sandis Prūsis. "Ar mums trenējas joprojām visi tie paši sportisti, kas ar mums bija arī pavasarī, izņemot Oskaru Ķibermani, kuram šovasar bija nepieciešama operācija.

Komandā šobrīd nav arī Intars Dambis. Vaicāts, vai stūmējs pēc ļoti cienījamas un garas sportista karjeras, 20 gadus veltot bobslejam, ir nolēmis likt punktu bobslejam, treneris Prūsis atbildēja: "Teicis viņš neko nav, bet, zinot viņa "personas kodu", es domāju, ka viņš savu darbu pie mums ir godam padarījis."

Jaunā bobsleja sezona sāksies novembrī. Pasaules kausā pirmie trīs posmi notiks Ziemeļamerikā, uz kurieni Latvijas izlase izlēmusi nedoties, tā vietā piedalīties pirmajos trīs Eiropas kausa posmos - Lillehammerē (Norvēģija), Altenbergā (Vācija) un Īglsā (Austrija). "Mēs lēmām, ka labāk mūsu komandai sezonu būs sākt Eiropas kausā - mēs nebūsim divās daļās, bet visi vienā, lielā komandā. Šādi turpināsim strādāt vismaz līdz decembra vidum. Mēs startēsim vismaz ar trīs komandām, pilota vietas ieņems Emīls Cipulis, Dāvis Kaufmanis un Jēkabs Kalenda," pauž Prūsis.

Gaidāmajā sezonā Siguldas trasē tiks aizvadīti divi sacensību etapi - janvāra vidū risināsies Eiropas kausa posms, bet pēc mēneša, februārī - Pasaules kausa pēdējais posms.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija