Top
26 Feb
Latvijas sportisti šoreiz ārpus labāko desmitnieka pasaules čempionātā parabobslejā
Foto autors: Viesturs Lācis

Šveicē, Sanktmoricas dabīgā ledus trasē beidzies pasaules čempionāts parabobslejā, Četru braucienu summā par čempionu kļuva mājinieks Jonas Frejs. Latvijas pārstāvji šoreiz palika ārpus labāko desmitnieka – Alvils Brants šoreiz 14 un Artūrs Klots 16, tieši 16 dalībnieki šoreiz arī piedalījās.

Otrā sacensību diena Latvijas sportistiem bija veiksmīgāka, taču īpaši uz augšu neizdevās pakāpties. Brantam braucienos piektdien sestais un desmitais labākais laiks, Klotam -11.un astotais. Tuvākie sāncenši gan arī brauca gana labi un tāpēc beigās 14.un 16. vieta. Visi dalībnieki startē ar vienas manufaktūras izgatavotiem bobiem, startā trasē tos katapultē īpaša ierīce.

Par čempionu tātad kļuva šveicietis Jonas Frejs, kas labi te brauca arī pirms nedēļas divos pasaules kausa posmos. Četru braucienu summā kanādietis Lonijs Bisonets apsteigts par 0.68 sekundēm. Trešajā vietā zviedrs Sebastjans Vestins, kas no bronzas atpalika pr nieka 0.03 sekundēm. Latvijas sportisti uzvarētajam četru braucienu summā zaudēja nedaudz vairāk par trim sekundēm.

Latvijas sportistiem ir bijuši arī daudz sekmīgai pasaules čempionāti, tostarp iegūtas medaļas.