Top
22 Jan
Latvijas monobobslejistēm nedaudz pietrūkst līdz Jaunatnes Ziemas olimpisko spēļu medaļām
Foto autors: LOK/ Edijs Pālens / LETA

Gangvonas Jaunatnes Ziemas olimpiskajās spēlēs šodien aizvadītas monobobsleja sacensības meiteņu konkurencē, kas nav vecākas par 18 gadiem. Korejā, Phjončhanas trasē abām Latvijas sportistēm tikai nedaudz pietrūka, lai aizsniegtos līdz pjedestālam. Sacensību jaunākā dalībniece, 14 gadus vecā Amēlija Kotāne izcīnīja augsto ceturto vietu, bet Kate Prudāne - piekto vietu.

12 dalībnieces, kuras iepriekš vairākās atlases sacensībās kvalificējās Jaunatnes spēlēm, šodien aizvadīja četrgades svarīgāko startu, veicot divus braucienus monobobsleja sacensībās. Starp 12 konkurentēm arī divas Latvijas pārstāves - Amēlija Kotāne un Kate Prudāne.

Pirmajā braucienā otro labāko rezultātu uzrādīja Kotāne, par 0,65 sekundēm piekāpjoties sacensību līderei Majai Voigtai no Dānijas. Tikmēr Prudāne ieņēma 4.vietu. Otrajā braucienā Kotānei uzrādītais piektais rezultāts lika atkāpties uz ceturto vietu summā, bet Prudāne ar sesto laiku braucienā ieņēma piekto vietu summā.

Latvijas komandas treneris Kristaps Kotāns pēc sacensībām atzinīgi novērtēja sasniegto rezultātu: "Amēlija pārdzīvo, ka neizdevās noturēties trijniekā. Iegāza otrā virāža, tāpat kā 2018.gada olimpiskajās spēlēs šajā trasē - treniņbraucienos šādas problēmas nebija, bet otrajā braucienā neizdevās ar šo vietu tikt galā un konkurentēm izdevās latvieti apsteigt. Bet kopumā vērtējot, abas Latvijas sportistes veica lielisku darbu, ir gūta neatņemama pieredze un galu galā ir izcīnītas ļoti augstas vietas!"

Par uzvarētāju kļuva dāniete Voigta, otro vietu izcīnīja Agnese Kampeola no Taizemes, bet trešo - rumāniete Mihaela Aleksia Antona, kura veica ļoti labu otro braucienu.

Atbalsta: Tet, Balcia Insurance, Norfin

Autors :Bobslejs.lv