Top
28 Jan
Ķibermanis: Uz olimpiādi nebraucu, lai piedalītos
Foto autors: Viesturs Lācis

Pirms došanās uz Pekinas olimpiskajām spēlēm 31.janvārī, Latvijas bobsleja izlase aizvada pēdējos treniņus Valmierā. Emocijas bobslejistu vidū ir pozitīvas, taču piezemētas pandēmijas dēļ. Kā notiek gatavošanās olimpiādei? Kādi ir sportistu nospraustie mērķi, devās noskaidrot ReTV Ziņas.

“Šodien bija vienkārši tāda, teiksim, skrējiens ar pretestību, kas ir tāds diezgan populārs treniņu veids. Tā kā specifika mums ir stumšana, tad arī šāda veida treniņi - grūtāki, īsāki, garāki - tiek diez gan bieži veikti,” stāsta Jānis Ozols, fiziskās sagatavotības treneris.

Bobsleja izlases sportisti Jāņa Daliņa stadionā šobrīd trenējas divas reizes dienā. Kā ReTV Ziņām stāsta Ozols, treniņi vairs nav tik fiziski smagi kā vasarā.

Valmierā sportisti trenēsies līdz piektdienai, tad trīs dienu atpūta mājās. 31. janvārī sākas ceļš uz Pekinu, kur noslēdzošie mači četriniekam paredzēti 19. un 20. februārī. Izlases treneris Sandis Prūsis vērtē - līdz tam vēl ir jāiegulda daudz darba. “Protams, ka mums šosezon ir visādas ķibeles bijušas, bet ne jau šobrīd ir jāsūdzas par ķibelēm. Ir jādarbojas tiem, kas var, tiem, kas ir veseli, un tiem, kas ir gatavi. Es vienmēr uzskatu, ka mums ir jābūt gataviem cīnīties par to spožumu, pa to saucamo trijnieku. Vai iznāks, vai neiznāks, tā jau ir cita lieta.”

“Esam diezgan forši pastrādājuši šeit. Vēl pāris dienas varam pieķert. Jā, viss izskatās normāli. Bija visādas likstas ar veselību un izskatās, ka ir labi. Vēl ir arī laiks līdz četrinieka mačiem. Mērķis ir, kā saka, olimpiskajās spēlēs esmu bijis un netaisos uz turieni braukt tikai, lai piedalītos. Nu, mērķi visaugstākie, protams,” atzīst Oskars Ķibermanis, bobsleja pilots.

Debiju olimpiskajās spēlēs no Ķibermaņa četrinieka piedzīvos Dāvis Spriņģis un Edgars Nemme. “Ideālākais jau būtu tas top trijnieks, bet mēs esam gatavi arī pacīnīties par augstāko vietu. Tas ir tāds kā piepildīts bērnības sapnis, jo atceros bērnībā arī, kad biju nedaudz jaunāks, bija tā, ka es skatījos pa televīziju, redzēju, ka bija tie gājieni, domāju - kaut es varētu kādreiz tur būt, piedalīties, iet tajā gājienā. Tagad pagājuši daudzi gadi. Tagad, jā, sapnis piepildīts, var teikt,” saka Edgars Nemme, bobsleja stūmējs.

Bet šobrīd viens no lielākajiem uztraukumiem ir par kovida testiem un to, kā viss noritēs līdz sacensībām. Runājot par konkurentiem, Prūsis, protams, pirmajā vietā ierindo Vāciju. Arī ar Kanādas, Šveices, Austrijas un Krievijas ekipāžām nāksies pacīkstēties. Taču Pekinas trase ir iemēģināta un tā bažas nerada. “Monstrs un komplekss baigi, baigi grandiozs uztaisīts, tiešām labā nozīmē. Bet, nu, trase nav bīstama no krišanas viedokļa, bet ir ļoti āķīga uz braukšanu, tā kā daudziem tur ir problēmas, arī mums tai skaitā, bet tas jau tikai to sportu, es domāju, padarīs interesantāku!”

© ReTV.lv

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija