Top
14 Nov
Kā bobsleja un skeletona elite dzīvos Siguldas "burbulī"?
Foto autors: Viesturs Lācis

2020./21. gada Pasaules kausa izcīņas sezona bobslejā un skeletonā startēs Siguldā, kur sacensības tiks aizvadītas divas nedēļas pēc kārtas novembra nogalē, vēsta portāls TVNET. Ar kādiem izaicinājumiem saskaras organizatori, lai nodrošinātu drošus sacensību apstākļus Covid-19 pandēmijas laikā?

Siguldas trasē sacensības notiks divas nedēļas nogales pēc kārtas, no 20. līdz 22. un no 27. līdz 29. novembrim. Katra posma sacensību programmā paredzēts skeletons sievietēm un vīriešiem, bobslejs sievietēm un katras nedēļas nogalē arī divi mači bobslejā vīriešu divniekiem. Siguldā vīriešu divnieku konkurencē kopā tiks aizvadītas pat četras sacensības.

Sacensību direktore Janika Judeika sarunā ar TVNET norādīja, ka visiem sportistiem un viņu valstu delegācijas pārstāvjiem jābūt veiktam Covid-19 testam vēl pirms ierašanās Latvijā. Koronavīrusa pārbaudes visiem iebraucējiem tiks veiktas arī šeit uz vietas Latvijā.

"Mēs uzskaitām katru personu, kas ieceļo mūsu valstī. Esam pateicīgi valdībai un citām atbildīgajām iestādēm, ka mums ļauj šo starptautisko pasākumu organizēt. Mēs to ļoti novērtējam, jo līdz pēdējam nezinājām, vai būs iespējams sacensības rīkot," sacīja Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) izpilddirektore.

Ņemot vērā Covid-19 pandēmiju, skatītājiem būs liegts klātienē apmeklēt sacensības, taču tās tiks translētas tiešraidē Latvijas Televīzijas 7. kanālā (LTV7).

"Trases teritorijā nevarēs iekļūt neviens, kurš nav veicis Covid-19 pārbaudi. Rūpīgi sekosim līdzi, lai trasē nevienā vietā netiktu pārsniegta ļaužu plūsmas kapacitāte. Labi, ka trases teritorijā daudz iznāk atrasties ārā svaigā gaisā. Teritorija ir liela, skatītāju nebūs, tāpēc varēs nodrošināt cilvēku plūsmas drošu apmaiņu," pastāstīja sacensību organizatore.

Judeika atzīmēja, ka līdz minimumam ir samazināts organizatoru skaits. "Iepriekš mums bija daudz brīvprātīgo palīgu, taču tagad esam fokusējušies tikai un vienīgi uz pamatvajadzībām."

Sacensībās par epidemioloģisko drošību rūpēsies mediķe Mairita Bumbure. Viņai ir jāveido uzskaite par aptuveni 300 līdz 400 iesaistītajam personām. Aptuveni 200-250 ir iebraucēji no ārzemēm.

"Mana kolēģe, kura atbild par epidemioloģisko drošību, personīgi komunicē ar katru personu un apkopo visus testus, pirms vēl sacensību dalībnieki ieceļo. Mums jāpārliecinās, ka viņi, atstājot savas zemes, pie mums ierodas ar negatīviem testiem, lai nav nekādu pārsteigumu," pastāstīja Judeika.

Organizatori strikti vadās pēc Latvijas likumdošanas un Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas drošības protokola. Personām ierodoties Latvijā, 24 stundu laikā tiek nodrošināta Covid-19 testēšana Siguldā.

"Tikai tad, kad personām pēc ierašanās Latvijā būs apstiprināti negatīvi Covid-19 testa rezultāti, personas tiks akreditētas sacensībām," teica Judeika un vēl norādīja, ka piecas līdz septiņas dienas pēc tam testus veiks atkārtoti.

Sacensību dalībnieki tiks lokalizēti Siguldā viesu namos un viesnīcās. Ārzemju delegāciju pārstāvjiem būs jāparakstās par Latvijas likumdošanas ievērošanu - drīkstēs doties tikai uz naktsmītni un sacensību trasi.

Paredzams, ka sacensībās pirmajā posmā piedalīsies sportisti kopumā no 16 dažādām pasaules valstīm.

"Esam pateicīgi cilvēkiem, kuriem bobslejs un skeletons ir sirdī. Viņi ir gatavi atstāt ģimenes, lai divas nedēļas dzīvotu "burbulī". Kā es šodien (sestdien, 14. novembrī) atstāšu Rīgu, tā es mājās pie ģimenes atgriezīšos tikai pēc divām nedēļām," atklāja sacensību galvenā organizatore.

Piektdienās Pasaules kausa izcīņas notiks skeletona sacensības. 20. novembrī pirmais brauciens sievietēm pulksten 10.00, vīriešiem pirmais starts pulksten 15.00.

Sestdien 21.novembrī pulksten 9.00 bobslejs sievietēm, pulksten 13.45 – bobslejs vīriešu divniekiem. Savukārt svētdien 22.novembrī no pulksten 14.30 vēl viens posms bobslejā vīriešiem.

Analogi sacensību sākuma laiki būs arī nedēļas nogalē no 27. līdz 29. novembrim.

Šogad februārī Siguldā noslēdzās Pasaules kausa izcīņas iepriekšējā sezona. Pēc raidtiesību turētāja "Infront Media" datiem pasaulē kopā Siguldas posmu noskatījās aptuveni 58 miljoni skatītāju. Lielākā auditorija bija Vācijā (37,2 miljoni) un Krievijā (14,95 miljoni).

© TVNET

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija