Top
19 Feb
Jaunajiem skeletonistiem Smilgam un Veinbergam bronza Eiropas U-20 čempionātā
Foto autors: Viesturs Lācis

Eiropas kausa izcīņā skeletonā Īglas trasē Austrijā aizvadīts vienlaikus arī Eiropas čempionāts junioriem un arī U- 20 vecuma grupā. Piektdien dalībnieku skaits bija ļoti kupls – kopā 41 sportists ( 30 Eiropas junioru čempionātā) , tostarp arī trīs Latvijas skeletonisti – Krists Netlaus, Elvis Veinbergs un Valts Smilga. Eiropas junioru čempionāta ieskaitē U-23 bija 30 sportisti, tostarp visi trīs mūsējie. U- 20 Eiropas čempionāta vērtējumā 14 skeletonisti, tostarp Veinbergs un Smilga. Krists Netlaus Eiropas kausa posmā astotais un tāds arī U- 23 čempionātā. Mūsu abiem jaunajiem skeletonistiem dalīta bronzas medaļa savā starpā U-20 Eiropas junioru čempionāta vērtējumā.

Pēc izlozes Netlaus startēja desmitais, Veinbergam 20. starta numurs un tūdaļ aiz viņa Smilga. Dalībnieku sastāvs ļoti spēcīgs, vismaz pusotram desmitam braucēju arī pasaules kausa pieredze, turklāt ne tikai pieredze vien. Dalībnieku vidū arī šīs sezonas pasaules junioru čempions Jevgēņijs Rukosojevs, kurš pieaugušo pasaules čempionātā Altenbergā pirms nedēļas arī bija ļoti augstu-piektajā vietā. No pasaules čempionāta labāko desmitnieka arī itālietis Amadeo Banjis un austrietis Florians Auers, viņi abi bija krietni priekšā Martinam Dukuram galvenajos sezonas mačos Altenbergā un tikai nedaudz zaudēja Tomasam. Startēja arī Vladislavs Heraškevičs, Samjuels Maijers, Džons Deilijs un citi itin labi zināmi sportisti, tiesa, vairums pirmajā braucienā jāstartē beigās. Galvenajam favorītam Rukosujevam pats pēdējais numurs pirmajā braucienā.

Krists Netlaus izmantoja itin labo starta pozīciju un pirmajā braucienā viņam sestais labākais laiks. Otrajam braucienam kvalificējās arī abi pārējie Latvijas sportisti – Valtam Smilgam 17.laiks un Elvim Veinbergam, abi labās pozīcijās cīņā par medaļām U-20 čempionātā. Tobrīd šajā vērtējumā Smilga trešais un Veinbergs ceturtais. Ilgi labākais kopvērtējumā bija austrietis Aleksanders Šlintners, aiz viņa vācietis Nīdegers un itālietis Amadeo Banjis. Beigās gan Rukosujevs pat no pēdējās starta pozīcijas uzrādīja otro labāko laiku, tikai par 0.02sekundēm zaudējot Šlintneram. Otrajā braucienā Veinbergs atspēlēja Smilgam 0.10 sekunžu deficītu un abiem beigās dalīts laiks, dalīta 16./17.vieta kausa izcīņas posmā, kas abiem deva bronzas godalgas U-20 čempionātā. Šajā vērtējumā labākais vācietis Lukas Dāvids Nīdegers (ceturtā vieta EK posmā), otrais krievu sportists Dmitrijs Grevcevs. Krists Netlaus beigās astotais gan Eiropas kausa, gan Eiropas junioru čempionāta vērtējumā (Smilga ar Veinbergu junioru U-23 vērtējumā dalītajā 13./14.vietā). Par Eiropas kausa posma uzvarētāju kļuva galvenais favorīts Rukosujevs, aiz viņa itālietis Banjis un austrietis Šlintners.

Trenera Ginta Dzērves komentārs :”Puikas lieli malači, jau pirmajā braucienā izbrauca savus labākos laikus šajā trasē, abiem jaunajiem medaļa, Smilgam vispār tā faktiski pirmā lielā sezona.”

Eiropas kausa kopvērtējumā šosezon uzvarēja vācietis Sedriks Renners, kas Īglsas posmā bija piektais. Krists Netlaus desmitais, startējot tikai divos posmos. 27.vietā Veinbergs, 28.Smilga.

EK rezultāti

Eiropas junioru čempionāta rezultāti

Eiropas U-20 rezultāti

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija