Top
18 Feb
Īglsā beidzies Eiropas junioru čempionāts skeletonā, kas vienlaikus arī Eiropas kausa posms
Foto autors: Viesturs Lācis

Eiropas kausa izcīņā skeletonā šonedēļ sacensības Īglsas trasē Austrijā. Vienlaikus tas arī Eiropas junioru čempionāts un arī kontinenta U-20 čempionāts, tāpēc dalībnieču krietni daudz. Eiropas kausa posmā Dārta Zunte 13.vietā, par vienu pozīciju augstāk Eiropas čempionātā U-23 un septītajā vietā U-20. Loreta Lodziņa šoreiz pie otrā brauciena netika, 27.vieta. Eiropas kausa posmā pārliecinoši uzvarēja Alina Tararičenkova no Krievijas, viņa arī U-23 Eiropas čempione, U-20 vērtējumā labākā cita krievu sportiste Anastasija Ciganova.

Sievietēm bija 30 sportistes, viņu vidū arī Dārta Zunte un Loreta Lodziņa, Austriju pārstāv Anna Saulīte. Pēc izlozes Zunte trasē devās ar 18. numuru, par trim pozīcijām zemāk Lodziņa, savukārt Saulītei bija otrais starta numurs, pašā sākumā. Brauca arī vairākas skeletonistes, kas startējušas pasaules kausa izcīņā un pat šogad pasaules čempionātā. Francūziete Agate Besārda, Anastasija Ciganova no Krievijas, itāliete Alešija Kripa, arī britu sportiste Amēlija Koltmane un pat krieviete Alina Tararičenkova, kas nupat pasaules čempionātā Altenbergā ieņēma dalītu ceturto vietu. No bronzas medaļas, savas tautietes Jeļenas Ņikitinas jaunā Tararičenkova atpalika četru braucienu summā tikai par 0.02 sekundēm. Konkurence tātad visai liela un izteiktas favorītes tāpat. Dārtai Zuntei stabili izdevās kvalificēties otrajam braucienam un viņai 11.labākais laiks savā braucienā, ar reālām izredzēm pakāpties uz augšu, tuvākās trīs sāncenses priekšā minimāli, par dažam simtdaļām Loreta Lodziņa pie otrā brauciena netika, viņa 27.vietā, savukārt Austrijas pārstāve Anna Saulīte pirmajā braucienā bija dalītajā 20./21.vietā ar vācieti Hansovu un līdz ar to varēja veikt arī otru braucienu. Stabili pirmā krieviete Tararičenkova, kura gan startēja pašās beigās, ar 29.numuru. Otra itāliete Alešija Kripa un trešā pēc pirmā brauciena austriete Jūlija Erlahere.

Otrajā braucienā gan Dārtai Zuntei tomēr neizdevās tikt uz augšu, viņu apdzina trīs sportistes, Dārta – vienu un līdz ar to Zuntei 13.vieta šajā Eiropas kausa posmā. Anna Saulīte no Austrijas 20.pozīcijā. Pārliecinoša uzvara Tararičenkovai, otrā itāliete Kripa un trešā pavisam jaunā Ciganova.

Eiropas junioru čempionāta vērtējumā (U-23) piedalījās praktiski visas braucējas, izņemot četras, kuras jau pārsnieguša šo vecumu (trīs britu sportistes un viena spāniete). Šādi rēķinot, pirmais trijnieks ir gluži tāds pats kā Eiropas kausa izcīņā – Tararičenkova, Kripa un Ciganova. Zuntei 12.vieta, Lodziņa ir 24.

Eiropas U- 20 vērtējumā 19 sportistes, ieskaitot abas Latvijas pārstāves. Šajā kategorijā no līderēm nebija Tararičenkovas un Kripas, tāpat šo vecumu jau pārsniegusi arī Anna Saulīte. Uzvara līdz ar to pienākas Anastasijai Ciganovai un no Latvijas sportistēm visaugstāk ir Dārta Zunte, kura septītā.

Sezonas kopvērtējumā pēc notikušajiem sešiem posmiem Eiropas kausu ieguva vāciete Štefānijs Fotza, kas šajā posma gan tikai septītā. Uz pjedestāla vēl divas vācietes Hanna Štauba un Korina Leipolde. Dārta Zunte startēja tikai divos posmos un 17.vietā,Loreta Lodziņa- 38.

EK sacensību protokols

EČ U-23 rezultāti

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija