Top
20 Nov
Endija Tērauda  trešajā vietā Siguldā!
Foto autors: Viesturs Lācis

Siguldā sācies pasaules kausa pirmais sezonas posms bobslejā un skeletonā. Pirmajā dienā skeletona sacensības un sievietēm augsto trešo vietu ieņēmusi Endija Tērauda. Uzvarēja austriete Janīna Floka, otrā Kimberlija Bosa no Nīderlandes. Cīņā par trešo vietu divu braucienu summā Tērauda pārspēja Annu Fernštadti par nieka 0.01 sekundi.

Kopā šodien Siguldā startēja 18 skeletonistes un galvenās favorītes bija Krievijas un Vācijas sportistes, tāpat arī austriete Janīne Floka, kurai šī arī gluži vai mājas trase pēdējos gados. Viņas dzīvesbiedrs Matiass Gugenbergers ir Latvijas izlases treneris, Floka ikdienā sadarbojas ar brāļiem Dukuriem un citiem mūsu skeletonistiem. Floka savu favorītes statusu arī lieliski apliecināja. Pirmajā braucienā Flokai jauns trases rekords, toties titulētās vācietes un arī krievietes brauca ar kļūdām. Pēc pirmā brauciena augstajā trešajā pozīcijā bija mūsu Endija Tērauda, kas no līderes atpalika par 0.92 sekundēm. Labs brauciens, kaut treneris Gints Dzērve norādīja , ka bijušas arī kļūdas. Tūdaļ aiz Tēraudas gan olimpiskā medaļniece Lora Dīsa no Lielbritānijas, kas atpalika par 0.02 sekundēm.

Otrajā braucienā Floka savu uzvaru Siguldā godam nosargāja nosargāja, kaut ledus jau bija uz beigām lēnāks. Bosa otrajā pozīcijā visai stabili, bet Endija Tērauda spēja nosargāt bronzas pozīciju, kaut ļoti tuvu tai bija arī čehiete Fernštadte, atstarpē beigās tikai 0.01 sekunde. Pasaules čempione vāciete Tīna Hermane tikai septītā, pasaules kausa ieguvēja cita vāciete Žaklīna Lolinga astotā, galvenā favorīte Siguldā krieviete Jeļena Ņikitina devītā.

“Man vienkārši nav vārdu, vienkārši nespēju tam visam noticēt, tāds rezultāts un vēl ar vienas sekundes simtdaļas pārsvaru pār ceturto vietu”, uzreiz pēc otra brauciena intervijā LTV 7 teica laimīgā Endija Tērauda.

Sacensību protokols Foto galerija

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija