Top
08 Jan
Endija Tērauda otrā desmitnieka beigās pasaules kausā un 16.Eiropas čempionātā
Foto autors: Viesturs Lācis

Vinterbergā pasaules kausa piektajā posmā skeletona sievietē un vienlaicīgi Eiropas čempionātā Endija Tērauda pēc pirmā brauciena bija 19.vietā. Cīņu par uzvaru šajā posmā un arī Eiropas čempionātā reāli turpināja piecas sportistes. Pēc otrā brauciena Endija tā arī palika 19.pasaules kausa vērtējumā un 16.Eiropas čempionātā, uzvarēja Jeļena Ņikitina, pirmajā trijniekā arī Tīna Hermane un Janīna Floka.

Kopā Vinterbergā startēja 21 dalībniece, eiropietēm pievienojušās arī amerikānietes un kanādietes. Endijai Tēraudai pēc izlozes 12. numurs, viņa kopā ar visām spēcīgākajām, jo pēc sezonas pirmajiem četriem posmiem pasaules kopvērtējumā ir devītajā vietā, labāko starta grupā. Brauciens gan neizdevās, pārāk saspringtas līnijas trasē un daudz sīku kļūdu, jāuzlabo arī starts, ko atzina komandas treneris Gints Dzērve.

Cīņa par uzvaru ļoti saspringta, piecas labākās sportistes pēc pirmā brauciena 0.09 sekunžu robežās. Līdere bija vāciete Tīna Hermane, tūdaļ aiz viņas krieviete Ņikitina, vēl šajā pieciniekā arī austriete Janīne Floka, vācietes Žaklīna Lolinga un Hanna Naise. Tērauda līderei zaudēja 1.1 sekundi, taču viņa nepalika pēdējā un kvalificējās otrajam braucienam, 19.rezultāts.

Otrajā braucienā Tērauda uz augšu nepakāpās un palika 19.šajā posmā, Eiropas čempionātā 16.vieta. Par uzvarētāju gan pasaules kausa posmā, gan Eiropas čempionātā kļuva krieviete Jeļena Ņikitina. Otrā vāciete Tīna Hermane, kas zaudēja nieka 0.06 sekundes, trešā pasaules kausa līdere austriete Floka.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc pieciem posmiem pārliecinoši pirmā ir Floka, Endija Tērauda tagad 10.pozīcijā.