Top
19 Feb
Brants sestais parabobsleja posmā Sanktmoricā, Klots desmitais
Foto autors: Viesturs Lācis

Piektdien Sanktmoricas trasē Šveicē aizvadītas pasaules kausa parabobsleja otrā posma sacensības šajā sezonā. Dalībnieki tie paši, kas iepriekšējā dienā un 17 sportistu vidū arī divi Latvijas pārstāvji, Artūrs Klots un Alvils Brants. Mūsējiem atkal izdevās tikt labāko desmitniekā – Brants sestais un Klots desmitais.

Sacensības atkal sākās ļoti agri pēc vietēja laika, pulksten 7.30, kad laukā vēl krietni auksts un ledus kristālciets. Alvilam Brantam šoreiz bija trešais numurs, Klotam 17, viņš pēdējais. Visus dalībniekus trasē katapultē speciāla starta ierīce, iestumšanas spēks gan nedaudz atšķiras, atkarībā no kopējā boba svara. Labākie braucēji beigu daļā atkal sasniedza aptuveni 130 km/h lielu ātrumu. Visiem bobi vienādi, tie pirms starta tiek izlozēti, godīgas sacīkstes.

Pirmajā braucienā Alvils Brants bija septītais , Artūrs Klots devītais. Pirmajā trijniekā tie paši, kas vakar, tikai citā secībā, pirmie divi šveicieši Stjuarts un Fraijs, trešais kanādietis Bisonets. Otrajā startā Klotam ne tik veiksmīgi pēc zirga pakava un beigās viņš pazaudēja spānim Blanko, beigās desmitā vieta. Toties Brantam izdevās apdzīt vēl vienu pretinieku un viņš summā sestais Uzvara šoreiz tika šveicietim Kristoferam Stjuartam , otrais viņa tautietis Jonas Fraijs, trešais vakardienas uzvarētājs kanādietis Bisonets.

Jaunnedēļ Sanktmoricā būs arī pasaules čempionāts parabobslejā. Marta pirmajā nedēļā vēl divi pēdējie posmi Laplaņas trasē Francijā.

Sacensību protokols

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija