Top
14 Jan
Bobslejisti Kalenda / Kirejevs 6.vietā Eiropas junioru čempionātā U23 klasē
Foto autors: Viesturs Lācis

Latvijas bobsleja jaunais pilots Jēkabs Kalenda, kurš tikai dažus mēnešus apgūst braukšanas pamatus, kopā ar stūmēju Regnāru Kirejevu uzrādīja sesto rezultātu U23 klasē Eiropas junioru čempionātā bobslejā divnieku ekipāžām.

Vācijā, Vinterbergas trasē notiekošajā Eiropas kausa posmā, vienlaicīgi tika sadalītas Eiropas junioru čempionātu medaļas U23 un U26 klasē. 19 gadus vecais Kalenda kopā ar 20 gadīgo Kirejevu bija vieni no jaunākajiem dalībniekiem sacensībās, bet tas netraucēja izcelties ar astoto ātrāko startu arī pieaugušo konkurencē. Lai arī starts bija ātrs, trasē pakāpeniski ātrums samazinājās un finišā 23.vieta Eiropas kausā. Šāds rezultāts neļāva startēt otrajā braucienā, bet ar to pietika, lai izcīnītu sesto vietu U23 junioru klasē, bet desmito vietu - U26.

Posmā pirmās četras vietas izcīnīja Vācija. Par uzvarētāju kļuva Rihards Elsners, kurš tikai par deviņām simtdaļām apsteidza gados jaunāko Filipu Cilasko, kuram otrā vieta posmā, bet uzvara U26 klasē. Trešā vieta posmā Jonasam Janušam. Savukārt U23 klasē uzvaru izcīnīja Krievijas komanda ar pilotu Stepanu Dubinko, kurš kausa ieskaitē finišēja 13.vietā.

Sestdien Vinterbergā notiks četrinieku sacensības, bet tajās Latvija nepiedalīsies.

Tikmēr cīņā par olimpisko ceļazīmi ar četrinieku ekipāžām Emīla Cipuļa tiešais konkurents, itālis Matia Variola, šonedēļ izvēlējās startēt Eiropas kausa posmā, un pēc treniņbraucienos vairākiem piedzīvotiem kritieniem, sportists divnieku sacensību starta protokolā bija, bet uz starta neizgāja. Šobrīd nav informācijas, vai Variola nestartēs arī četriniekos.