Top
17 Jul
Bobslejisti aizvadījuši šīs vasaras pirmās treniņnometnes

Latvijas bobslejisti aizvadījuši pirmās treniņnometnes. Jūnijā – Usmā, bet jūlija pirmās divas nedēļas – Ventspilī, aktīvi gatavojoties nākamajai sezonai. Šoreiz gan smagas fiziskas aktivitātes, gan komandas saliedēšanās pasākumi, tiekoties ar Latvijas izlases hokejistiem un baudot Ventspilī pieejamās aktīvās atpūtas iespējas.

Komandai pievienojušies četri jauni atlēti, kuri atlasīti pavasarī notikušajā stūmēju atlasē. Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis gan uzsver, ka vasaras treniņos ir ļoti grūti noteikt, kā sportisti izskatīsies stumjot kamanas, to reālāk novērtēt var septembra vidū, kad notiek treniņi starta estakādē. “Tas nav nekas neparasts, ka vasarā daudzi no sportistiem pēc vairākiem vingrinājumiem izskatās gandrīz vienlīdzīgā formā, bet, kad tuvojas sezona un sākam stumt bobsleja kamanas starta estakādē, tad izkristalizējas jau pavisam citi dotumi un sāk veidoties komandas sastāvs.”

Prūsis ir apmierināts ar bobslejistu šī brīža fizisko formu, bet iesaka sportistiem neiegrimt pašapmierinātībā: “Man gribētos no dažiem redzēt lielākas ambīcijas. Ir daži, kuri apzinās, ka viņi ir labi un komandā varētu tikt, bet man ir svarīgi, lai viņi nesamierinās ar šo domu, bet ir gatavi tēmēt daudz augstāk. Mums šobrīd komandā ir ļoti labi kandidāti, kuri var kļūt par augstākā līmeņa stūmējiem, bet tas prasa ne tikai lielu fizisko darbu, bet arī ambīcijas būt labākajam,” iedrošina treneris.

Ventspilī ir ne tikai piemēroti sportiskie apstākļi treniņiem, bet arī aktīvās atpūtas iespējas, kuras labprātīgi izbaudīja arī bobslejisti. Par komandas saliedēšanās programmu jāpateicas Ventspils Olimpiskā centra viesnīcu pārvaldniecei Intai Tomsonei, kura jau gadiem sarūpē bobslejistiem kādu patīkamu pārsteigumu. “Citi joko, ka bobsleja komandai jāņem mani darbā, lai visas sezonas laikā varu atbalstīt un uzmundrināt sportistus. Es ar katru vienmēr esmu aprunājusies, un kā pedagoģe spēju sajust, kuram bobslejistam šogad būs panākumi – to var redzēt gan pēc noskaņojuma, gan ieguldītā darba. Kad treniņnometne notiek Ventspilī, allaž esam sagatavojuši kādu pārsteigumu komandai,” saka Inta Tomsone.

Šoreiz bobslejisti izbaudīja Olimpiskā centra “Ventspils” piedāvātās aktivitātes, kā arī tikās ar Latvijas hokeja izlases bronzas medaļniekiem, ventspilniekiem Uvi Balinski un Artūru Šilovu.

“Latvijas hokejisti nodemonstrēja, ka tikai ar vienotu komandu var izcīnīt panākumus. Pasaules čempionātā medaļas izcīnījušie Balinskis un Šilovs bija pie mums, un piedāvāju bobsleja treneriem satikties ar hokejistiem, un jau pēc piecām minūtēm visi sportisti smuki saģērbušies bija klāt,” pagājušās nedēļas notikumus komentē Tomsone. “Ja nav visi un viena viļņa, tur nekas nesanāks. Jābūt vienotai komandai un tad rezultāti būs!”

Latvijas bobslejisti nākamās divas nedēļas trenēsies individuāli, bet pēc tam atkal visi kopā aizvadīs treniņnometni. Jaunā bobsleja sezona sāksies novembra vidū ar Pasaules kausa posmu Pekinas olimpiskajā trasē, februāra sākumā posms notiks Siguldas trasē, bet noslēdzošais etaps risināsies marta beigās ASV trasē Leikplesidā. Savukārt sezonas svarīgākās sacensības, Pasaules čempionāts, no 19.februāra līdz 3.martam notiks Vācijā, Vinterbergas trasē.

Atbalsta Tet

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija