Tomass: Pēc olimpiādes atradām slieces, kas būtu ļoti piemērotas Phjončhanai

Ievietots: 20.04.2018 08:47

Autors: Sportacentrs.com

FOTO: Viesturs Lācis

Komentāri: 0

Latvijas labākie skeletonisti pēc olimpiskajām spēlēm aizvadījuši ļoti daudz treniņbraucienu un laikā, kamēr Latvijā bija liels sals, izdevies atrast slidas, kuras būtu bijušas ļoti piemērotas Phjončhanā, portālam Sportacentrs.com pastāstīja Tomass Dukurs.

Phjončhanas olimpisko spēļu skeletona sacensībās Latvija guva trīs vietas septītniekā, tomēr neviena no tām nebija trijniekā, kas publiski lika uzskatīt, ka viņu rezultāts bijis neveiksmīgs. Tā pasaules titulētākais skeletonists Martins Dukurs guva ceturto vietu starp vīriem, viņa vecākais brālis Tomass bija piektais, bet Lelde Priedulēna, kura pirms tam vasarā pārrāva ceļgala krusteniskās saites, ieņēma septīto vietu dāmu vidū.

"Visu laiku mērķis bija cīnīties par medaļām. Pēc pirmās dienas tālu neatpaliku (0,23 sekundes no trešajā vietā esošā Martina Dukura) un likās, ka vēl var, tomēr īsti tuvāk neizdevās tikt," divus mēnešus pēc četrgades svarīgākā notikuma atceras Tomass Dukurs. "Bija kļūdas, startā varēja ātrāk, tomēr tā visi braucēji varētu salasīt, ko vēl uzlabot. Nekādas ļoti traģiskas kļūdas man nebija. Visi kļūdās - nevar aizbraukt uz svešu trasi un veikt četrus ideālus braucienus. Otrā virāža arī man nebija perfekta. Lielākas problēmas tur bija treniņos, bet sacensībās veicu normāli."

Pēc olimpiskajām spēlēm brāļi Dukuri bija guvuši papildus motivāciju, turpmākajās nedēļās katram no viņiem Siguldā nobraucot aptuveni 100 braucienus.

"Gandrīz mēnesi veicām 3-4 braucienus dienā, tiesa, lielāko daļu no sieviešu starta. Izdevās atrast kaut ko slidās. Arī kamanās izmantojām jaunas idejas, tomēr vairāk meklējām slidas," saka Tomass Dukurs, paužot, ka tā laikā vienubrīd arī uznācis liels aukstums, kāds pirms tam bija Phjončhanā. "Atradām slidas, kas patika aukstam ledum. Žēl, ka mēnesi par vēlu. Tagad ir idejas, ko izmantot tādam aukstam ledum, un gan jau nākotnē noderēs."

Pēdējos divos gados Pasaules kausā Tomass Dukurs vien pa divām reizēm ticis trijniekā, tomēr aizvadītajā sezonā viņš vien reizi bija ārpus sešinieka. "Tāds ir sports. Gandrīz visās sacensībās bijusi iespēja būt trijniekā, vienīgi pats esmu pieļāvis kļūdas vai konkurenti labāk nostartējuši. Sešinieks ir gandrīz vienmēr un turpat blakus esmu, vienīgi kaut kas nedaudz pietrūkst. Galvenais, ka esmu konkurētspējīgs. Uzskatu, ka konkurenti palikuši stiprāki nevis es vājāks. Stiprāks ir gan vidējais līmenis, gan paši labākie sportisti - trīs vācieši, divi krievi, korejietis. Pirms desmit gadiem šis līmenis bija daudz, daudz vājāks."

Nākamajā nedēļā Tomass Dukurs dosies uz Austriju, kur viņam tiks veikta ceļgala operācija. Sportists saka, ka karjeru turpinās, ja operācija izdosies veiksmīga. Ja izdosies veselību savest kārtībā, turpināšu kādu brīdi braukt."

Nākamajā sezonā pēc gandrīz 15 gadu prombūtnes Siguldā atgriezīsies Pasaules kauss skeletonā, sacensībām notiekot decembra sākumā. 2004. gada februārī Tomass Dukurs tieši Siguldā pirmoreiz karjerā uzvarēja Pasaules kausa etapā, tomēr tā palikusi viņam vienīgā uzvara līdz šim.

"Mēģināsim pēc iespējas labāk nostartēt, cerams, uz sacensībām būs daudz skatītāju. Darīsim visu, ko varēsim," saka Tomass Dukurs. "Pirmoreiz cilvēki Latvijā par skeletonu uzzināja pēc mana starta Soltleiksitijas olimpiskajās spēlēs, bet pēc uzvaras Siguldā tas notika otro reizi. Tagad vairs nav viņiem jāstāsta, kas skeletons tāds ir, bet pirms 15 gadiem bija daudz jautājumu ar ko nodarbojos. Vairs tik smalki neatceros, bet noteikti, ka toreiz nebija tik daudz skatītāju kā tagad apmeklē Siguldu."

Tomass Dukurs saka, ka noteikti nebrauks astoņus gadus pat, ja Sigulda 2026. gadā iegūs tiesības uzņemt olimpisko spēļu sacensības skeletonā, bobslejā un kamaniņās. "Skatīšos no gada uz gadu - vai varu, vai vajag. Kādreiz varēja pateikt uzreiz par četriem, bet tagad to nevaru apgalvot. Redzēsim rezultātus, motivāciju, veselību."

© Sportacentrs.com

Komentāri

Pagaidām nav neviena komentāra.

Pievienot komentāru