Sporta arbitrāžas tiesa atceļ Tretjakova diskvalifikāciju

Ievietots: 01.02.2018 12:25

Autors: Delfi.lv

FOTO: Viesturs Lācis

Komentāri: 2

Starptautiskā Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) ceturtdien Lozannā pieņēma lēmumu atcelt Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) piespriestās diskvalifikācijas 28 Krievijas sportistiem.

CAS saņēma 42 Krievijas sportistu apelācijas par piespriestajām diskvalifikācijām no olimpiskajām spēlēm, un apmierināja 28 no tām. Apelācija tika apmierināta arī skeletonistam Aleksandram Tretjakovam, kurš 2014. gada Soču olimpiskajās spēlēs ieguva pirmo vietu, apsteidzot latvieti Martinu Dukuru.

Savukārt apelācija apmierināta daļēji bobslejistiem Aleksandram Zubkovam, Aleksejam Vojevodam, Aleksandram Kasjanovam, Aleksejam Puškarjovam un Ilviram Huzinam. Līdz ar to Latvijas bobslejistiem pienākas pārdalītās Soču medaļas pēc Krievijas ekipāžu diskvalifikācijas.

CAS izskatīja katra sportista individuālo lietu un uzklausīja katra sportista viedokli. Pēc lietu materiālu izskatīšanas 28 sportistu diskvalifikācijas tika atceltas un piespriestās sankcijas tika anulētas.

Līdz ar diskvalifikācijas atcelšanu 28 sportisti teorētiski varētu piedalīties gaidāmajās olimpiskajās spēlēs, taču viņiem jāsaņem ielūgums no SOK.

CAS kopumā daļēji apmierināja 11 sportistu apelācijas, bet organizācija norāda, ka šajā gadījumā viņiem paliek spēkā SOK piespriestā diskvalifikācija. Viņiem tiek atcelts mūža aizliegums piedalīties olimpiskajās spēlēs, bet Phjončhanā piedalīties tik un tā nevarēs. 

SOK par valsts atbalstītās antidopinga programmas pārkāpumiem 2014. gada Soču olimpiskajās spēlēs diskvalificēja 43 Krievijas sportistus, un viņiem liegta dalība Phjončhanas spēlēs. Krievijai atņēma 13 no 33 iegūtajām olimpiskajām medaļām.

CAS pieņēma lēmumu diskvalifikācijas atcelt bobslejistiem Dmitrijam Truņenkovam, Aleksejam Ņegodailo, Olgai Stuļņevai, Ludmilai Udobkinai, kā arī skeletonistiem Aleksandram Tretjakovam, Sergejam Čudinovam, Jeļenai Ņikitinai, Olgai Potiļicinai, Marijai Orlovai.

Diskvalifikācijas atceltas daļēji bobslejistiem Aleksandram Zubkovam, Aleksejam Vojevodam, Aleksandram Kasjanovam, Aleksejam Puškarjovam un Ilviram Huzinam.

© Delfi

Komentāri
Anda Zahovska 01.02.2018 16:15
Tik negliiti izriikojaas CAS.Uzklausiija sportistus,viniem tacu nav godapraata un drosmes,lai atziitos.Tas tacu nav pieraadiijums.Vini visi sodaami ar muuza diskvalifikaciju.Kaa lai citi godiigie sportisti vairs piedalaas sacensiibaas,peec taadas netaisn
Janka 03.02.2018 11:16
Nekas jau nav pierādīts! Ir tikai pieņēmumi!!!
Pievienot komentāru