Priedulēnai ārsti atļāvuši sākt skriešanas treniņus

Ievietots: 01.10.2017 12:43

Autors: Diena.lv

FOTO: Viesturs Lācis

Komentāri: 0

Gatavojoties jaunajai sezonai, Latvijas labākā skeletoniste Lelde Priedulēna šovasar sarāva ceļgala krusteniskās saites. Izlēma neveikt operāciju, lai saglabātu cerību startēt 2018. gada olimpiādē, kas risināsies Dienvidkorejā. Sarunā ar laikrakstu "Diena" sportiste atklāj, ka ir apņēmības pilna cīnīties par Phjončhanu.

Skaidrs, ka no operācijas izvairīties neizdosies, taču plāns ir to atlikt, lai varētu piedalīties Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Drošības sajūtu varētu dot ortoze, kas sargās ceļgalu. "Bail man nav, bet sākumā noteikti visu darīšu piesardzīgāk. Sezonas laikā jau tikai būs īsti redzams, kā savainojuma sekas iespaidos manu sniegumu," saka Lelde Priedulēna. Mūsu skeletoniste joprojām nav sapratusi, kāpēc ierasta vingrinājumu izpildīšanas laikā tika gūta šī trauma.

Rehabilitācijas plānu izveidoja fizioterapeits Edvīns Lešenkovs. Skeletonistei jāstiprina ceļgala sānu saite un muskuļi, kas ietver savainoto vietu. Tagad ārsti jau atļāvuši sākt skriešanas treniņus. Skeletonā jāskrien tikai uz priekšu un nav jāveic lielas kustības uz sāniem, līdz ar to olimpiskā cerība ir reāla. Tiesa, vispirms vēl vajadzēs kvalificēties. Atlase sāksies ar Pasaules kausa posmiem, kur plāno startēt arī Lelde Priedulēna.

Siguldā ledus treniņi sāksies 2. oktobrī. "Paredzu, ka sākumā būšu kamanās un puiši mani iestums," saka siguldiete, kura 20. datumā plāno lidot uz treniņiem Phjončhanas olimpiskajā trasē.

Kā jau ziņots, Lelde Priedulēna olimpiskajās spēlēs debitēja 2014. gadā, izcīnot 14. pozīciju. Pagājušajā sezonā ieguva septīto vietu pasaules čempionātā. 2016. gada sākumā izcīnīja pasaules junioru čempiones titulu un palika vienu simtdaļu aiz pjedestāla PK posmā Kēnigszē.

© Diena.lv / Māris Zembergs

Komentāri

Pagaidām nav neviena komentāra.

Pievienot komentāru