Martins trešais Sanktmoricā, Lelde otrā Altenbergā

Ievietots: 12.01.2018 16:54

Autors: Bobslejs.lv

FOTO: Viesturs Lācis

Komentāri: 0

Pasaules kausa pirmspēdējais, septītais posms notiek Šveicē, dabīgajā Sanktmoricas trasē. Piektdienas rīta pusē sacensības atklāja skeletonistes, šoreiz bez Leldes Priedulēnas piedalīšanās, kura kopā ar Ivo Šteinbergu šajā nedēļas nogalē startē ICC sacensībās Altenbergā (Vācija) un piektdien ieņēma otro vietu.   Sanktmoricā pasaules kausa posmā Martinam Dukuram trešā vieta, Tomass devītais. Uzvarēja korejietis Sungbins Juņs.

Pirmajā braucienā vīriešiem  Sanktmoricā apstiprinājās tendences treniņos – brāļi Dukuri brauc labi, bet kamanas kaut kā neslīd. Pēc pirmā brauciena Martinam sestais  labākais rezultāts, Tomasam – astotais. Vēlreiz apliecinājās fakts, ka Santmoricā vislabāk slīd  brita Bromlija ražotās kamanas. Pārliecinoši pirmais korejietis Sungbins Juņs, brits Pārsons ceturtais. Korejieša pārsvars ļoti liels, otrajā vietā esošo Aleksandru Tretjakovu viņš apsteidza par 0.42 sekundēm, Martinu par  0.55, Tomasu par 0.64 sekundēm. Tiesa, Martinam visai tuvu bija citi konkurenti, līdz otrajai vietai 0.13 sekundes, līdz trešajai 0.06.

Dainis Dukurs telefonintervijā LTV 7 sacīja :Ir jau labāk, nekā treniņos, mēs jau te visu laiku mocījāmies, uzlikām drusku citādākas slidas, bija tikai trīs treniņi, tā īsti nevarējām notestēt, treniņos daudzi brauca ar pulētām slidām un tā starpība bija vēl lielāka. Domāju, ka otrajā braucienā ir iespēja kāpt uz augšu, Martinam starts varētu būt nedaudz labāks, bet viņš jūtas tāds kā saguris, visu laiku smagi strādājam arī atlētikā.

Otrajā braucienā Martins uzlaboja savu rezultātu, labs brauciens un summā viņam trešā vieta šajā posmā. 1.10 sekundes aiz uzvarētāja korejieša Sungbina Juņa, otrajā vietā vācietis Aksels Junks ( 0.87 aiz uzvarētāja). Tomass Dukurs šoreiz devītais. Deinis Dukurs beigās atzina, ka šāds iznākums tomēr nav slikts, jo šī tehnika tomēr neslīdēja kā nākas šajā trasē, ko vēlreiz apliecinājis arī labais Martina otrais brauciens. Tomass tā īsti nav varējis ieiet Pakava virāžā.

Pasaules kausa kopvērtējumā korejietis ļoti pārliecinoši pirmais, Martins tikpat pārliecinoši otrais, Aksels Junks nu trešais, nedaudz apsteidzot Tomasu Dukuru. Pēc nedēļas vēl pēdējais pasaules kausa posms Kēnigszē trasē Vācijā.

Altenbergā tikmēr aizvadīts sezonas kārtējais posms skeletonā ICC kausa izcīņā un Lelde Priedulēna tajā ieņēma otro vietu, zaudējot tikai mājiniecei Sofijai Grībelei 0.95 sekundes, trešajā vietā esošā vāciete Naize apdzīta par 1.15 sekundēm.

Līdz ar to gūti vērtīgi punkti olimpiskajā ieskaitē un Lelde faktiski arī kvalificējusies olimpiskajām spēlēm. Vēl pēdējā posmā pasaules kausā Kēnigszē būs cīņa par pirmo starta grupu. Lelde Altenbergā startēs vēl vienā ICC posmā – ja arī tas būs punktu ziņā veiksmīgāks par pirmajiem sezonas posmiem Ziemeļamerikā, vēl tiks uzlabota pozīcija kopvērtējuma reitingā. Vīriešiem laika apstākļu dēļ Altenbergā ICC kausā notika tikai viens brauciens, Ivo Šteinbergs piektais, uzvarēja vācietis Fēlikss Kaizingers.

Sacensību protokols PK

Sacensību protokols ICC

14:00 - 1.brauciens

15:45 - 2.brauciens

Komentāri

Pagaidām nav neviena komentāra.

Pievienot komentāru