M. Dukurs: Pat sieviete, kas tīrīja viesnīcas numuriņu, zināja par džekpotu

Ievietots: 27.01.2014 09:27

Autors: Apollo (Jānis Freimanis)

FOTO: Zimbio.com

Komentāri: 0

Pasaules labākais skeletonists Martins Dukurs aizvadītās nedēļas nogalē Kēnigzē (Vācija) ievāca kārtējo trofeju un prēmiju ražu, nodrošinot uzvaru Pasaules kausa posmā un kopvērtējumā, kā arī Eiropas čempionātā, kur kopā ar brāli Tomasu Dukuru tika izcīnīta dubultuzvara.

Tāpat Martins otro sezonu pēc kārtas ieguva, tā saukto, džekpotu - 100 000 eiro prēmiju par uzvaru visos sešos braucienos pēdējos trīs Pasaules kausa posmos.

«Līdz Sanktmoricas posmam bija klusums, bet tad paziņoja, ka ar otrajām sacensībām sāksies cīņa par džekpotu,» stāsta skeletonists. «Baigi neiespringu. Biju jau iepriekš saplānojis, kuros posmos braukšu ar kurām kamanām, tādēļ turpināju tās mainīt un izvilku arī pagājušās sezonas kamanas. Bet tēvs apjautājās, vai tad šosezon nemaz nemēģināšu pacīnīties par prēmiju? Neuzskatu, ka šosezon tas ir primārais. Svarīgāk bija notestēt kamanas pirms Olimpiādes.»

«Šveicē sanāca uzvarēt abos braucienos, tad vēl paveicās Īglsā, kur pirmajā braucienā vinnēju [krievu Aleksandru Tretjakovu] par 0,04 sekundēm. Bet Kēnigzē man bija vienas no smagākajām sacensībām karjerā,» atzīst Dukurs. «Pats jau centos par to nedomāt, taču nemitīgi kāds atgādināja par džekpotu. Pat sieviete, kas tīrīja mūsu viesnīcas numuriņu, zināja, kas man jāpaveic, lai tiktu pie prēmijas. Bet Īglsā pēc uzvaras pirmajā braucienā mani jau aicināja filmēties pie Triple Trophy, jo esot noiets pusceļš. Pie sevis tik nodomāju: «Bet tas taču ir tikai pusceļš.»»

«Kēnigzē treniņos galīgi negāja un sanāca aizvadīt tikai vienu normālu braucienu. Gājām cauri visai trasei un meklējām kļūdas. Šogad pēdējais brauciens džekpota vērtībā bija vēl grūtāks nekā pērn Sočos. Visi jau apkārt runā, ka es mierīgi vinnēšu, taču tas nav tik viegli, kā izskatās no malas.»

«Turklāt Kēnigzē man vispār veicas kā kuru gadu. Trase ir zināma, bet izpildījums klibo. Ja nemocies, tad ir viegli braukt, bet, ja neesi uzķēris ritmu, tad klājas plāni, jo katrai mazajai niansei ir liela nozīme. Kēnigzē esmu piedzīvojis trīs kritienus. Vairāk nekā jebkurā citā trasē,» atgādina Martins.

Līdz startam olimpiskajās spēlēs atlicis mazāk par mēnesi. Tuvākajās dienās skeletonisti plāno atpūsties, bet pēc tam aizvadīt treniņnometni. Uz Sočiem komanda dosies jau 3. februārī, jo 5. februārī olimpiskajā trasē sāksies treniņi, kuros varēs veikt pēdējās korekcijas.

Vīriešu sacensības Olimpiādē notiks 14. un 15. februārī.  Ar to arī sezona būs galā.

© Apollo

Komentāri

Pagaidām nav neviena komentāra.

Pievienot komentāru