Latvijas skeletonisti boikotēs pasaules čempionātu Sočos

Ievietots: 11.12.2016 12:29

Autors: Bobslejs.lv

FOTO: Romualds Vambuts

Komentāri: 2

2017. gada pasaules čempionāts skeletonā februāra vidū norisināsies Sočos, Krievijā. No dalības sacensībās atteikušies Latvijas sportisti, atzīmējot, ka gatavi doties cīņā jebkurā citā trasē. "Tikai ne Sočos, kur 2014. gadā tika nozagts olimpiskais gars," vēsta paziņojums.

"Pagājis gana ilgs laiks, kopš Starptautiskās antidopinga aģentūras un Starptautiskās olimpiskās komitejas paziņojumiem par netīrajiem atlētiem mūsu sporta veidā. Kā skeletona sabiedrības locekļi jūtam, ka ir iespējams izdarīt vairāk, lai uzvarētu taisnība. Ņemot vērā pēdējos pētījumus, mēs sakām: ir gana," vēsta paziņojums, kas publicēts Latvijas skeletona komandas mājaslapā.

"Kamēr mūsu starptautiskā federācija joprojām taisās lasīt un pārdomāt publicēto paziņojumu, mēs darīsim, ko varam. Esam gatavi pasaules čempionātā sacensties jebkurā citā trasē, tikai ne Sočos, Krievijā – vietā, kur 2014. gadā tika nozagts olimpiskais gars," teikts paziņojumā, pie kura ievietots attēls ar uzrakstu "Mēs boikotējam".

Martins Dukurs, kurš laika posmā no 2010. līdz 2016. gadam septiņas reizes pēc kārtas izcīnījis uzvaru Pasaules kausa kopvērtējumā, par pasaules čempionu kļuvis četras reizes, arī 2015. gadā Vinterbergā un 2016. gadā Īglsā.

2014. gada olimpiskajās spēlēs M. Dukurs ierindojās otrajā vietā, no mājnieka Aleksandra Tretjakova četru braucienu summā atpaliekot 0,81 sekundi.

Soču pasaules čempionātu ļoti strikti aicina boikotēt arī olimpiskā čempione, britu sportiste Līzija Jarnolda, tāpat pret startiem ir ASV bobslejisti. Galavārds par čempionāta rīkošanu vai nerīkošanu jāpieņem starptautiskajai federācijai, daļa no kuru lielajiem sponsoriem nāk no Krievijas...

Neoficiāli zināms, ka Soču diskvalifikācijas gadījumā, čempionātu varētu sarīkot Kēnigszē trasē, Vācijā.

Komentāri

Pagaidām nav neviena komentāra.