Lai Tretjakovu noķertu,viņam rupji jākļūdās

Ievietots: 15.02.2014 10:05

Autors: apollo.lv bns

FOTO: Juris Bērziņš-Soms

Komentāri: 3

Latvijas skeletonists Martins Dukurs, kurš pēc pirmajiem diviem braucieniem olimpiskajās spēlēs Sočos ieņem otro vietu, zaudējot mājiniekam Aleksandram Tretjakovam, atzīst, ka par daudz līderim zaudējis starta ieskrējienā, taču sola cīnīties sestdien atlikušajos divos braucienos.

Katrā no braucieniem Dukurs zaudēja Tretjakovam vienu sekundes desmitdaļu. «Tas ir daudz, jo šajā trasē augša ir plakana un viņš [Tretjakovs] var aizbēgt prom. Ja būtu piecas simtdaļas, tad varbūt būtu vieglāk cīnīties. Taču skatoties arī pēc trases ātrumiem, viņš iet prom, tā kā Tretjakovam arī slīd neslikti,» situāciju pēc pirmajiem braucieniem skaidroja Dukurs.

Viņš pieļāva, ka startā par kādu simtdaļu varētu uzskriet arī ātrāk, taču tas nav izdevies. «Varbūt varēju uzskriet arī ātrāk, bet kopumā, ņemot vērā kā gāja treniņos, un kā nobraucu, esmu apmierināts ar parādīto laiku,» Dukurs kopumā aizvadījis divus labus braucienus.

Trešajā un ceturtajā braucienā viņa uzdevums būs uzlabot starta ieskrējienu. «Mēģināsim darīt visu, ko spēju,» piebilda pēdējo piecu sezonu Pasaules kausa kopvērtējuma uzvarētājs.

Pirms sacensībām skeletonists sacīja, ka sacensībās riskēs un brauks ar agresīvāku tehniku, kurai ir lielāks ātrums, taču arī lielāks risks kļūdīties. Dukurs uzskata, ka risks ir attaisnojies un pirms sestdienas braucieniem slieces nemainīs. «Parādītais ātrums, jo īpaši pirmajā braucienā trases lejas daļā, ir rādītājs, ka ar ekipējumu no mana arsenāla ir uzlikts pats labākais,» sacīja Dukurs. «Mēģināšu braukšanā kādu simtdaļu, desmitdaļu atrast un turpināšu cīnīties,» sportists nedomā padoties.

Pēc treniņu braucieniem Martins cerējis, ka sacensībās viņš Tretjakovam būs tuvāk, taču zaudējot startā, galvenais konkurents pēc pirmās dienas ir aizbēdzis tālāk nekā domāts. «Par daudz startā viņu aizlaidu projām. Ja būtu bijuši ideāli, perfekti braucieni, atstarpe varbūt tagad būtu desmitdaļa. Viņam ir rupji jākļūdās, lai varētu noķert, jo startā viņam iet labi, un gan augšā, gan lejā viņam arī slīd labi. Ir jau viņam mazas klūdiņas, taču Tretjakovs māk atgūt ātrumu un tad tās [kļūdiņas] var atļauties,» prātoja Dukurs.

Pērn pasaules čempionātā Sanktmoricā Martins pēdējā braucienā Tretjakovam atvinnēja pussekundi, taču Sočos to izdarīt būs grūtāk. «Šī ir īsāka trase, bez tam tā ir Tretjakova mājas trase. Toreiz arī startā tik daudz nezaudēju. Neko, cīnīsimies, centīšos rītdien,» solīja Dukurs.

Emocionālā ziņā Martins joprojām ar situāciju tiek galā, jo pirms braukšanas uz olimpiskajām spēlēm viņš ar skaļiem mērķiem nav plātījies. «Es neplātījos un nevienam pat bronzu nesolīju. Mans uzdevums bija maksimāli labi nostartēt un kāds rezultāts būs, tāds būs. Arī pēc treniņiem mēs ar Tomasu {Dukuru] spriedām, ka te nebūs tā, ka visus varēs nomētāt un aizbraukt. Sava vieta arī ir jāizcīna,» uzsvēra viena no lielākajām Latvijas delegācijas cerībām uz zelta medaļu.

Martins Dukurs pēc pirmajiem diviem braucieniem Tretjakovam zaudē 0,56 sekundes, savukārt sestajā vietā esošais Tomass Dukurs līderim zaudē jau 2,10 sekundes. Trešais ir Džons Deilijs no ASV (+1,59), ceturtais - Metjū Antuāns, arī no ASV (+1,85), piektais - krievs Sergejs Čudinovs (+2,03)

Komentāri
Toms 15.02.2014 11:45
Lai brāļiem Dukuriem viss iecerētais izdodas un veiksme stāv klāt.
Valdis 16.02.2014 10:43
Paldies Dukuru ģimenei un palīgiem par milzīgo ziedošanos ceļā uz Olimpiādi! Uzvarētāja inventārā,drēbēs jābūt piem čipam,uz ko noreaģē laika fiksācijas ierīce, galu galā to var iešūt sportistam zem ādas. Vai nav iespējams noprotestēt rezultātu?
Inga 16.02.2014 18:18
Pasakaina sezona! Liels paldies Tomasam un Martinam, visai Dukuru ģimenei un skeletona komandai par sagādātajām pozitīvajām emocijām! Tie, kas seko līdzi skeletona sacensībām zin kas ir kas un kuri ir spēcīgākie skeletonisti pasaulē! Vēlreiz PALDIES!
Pievienot komentāru