Brāļiem Dukuriem 8. un 13. vieta Leikplesidā

Ievietots: 12.02.2005 00:08

Autors: MĀRIS MELNOZOLS

Komentāri: 0

Šodien Leikplesidas trasē ASV norisinājās noslēdzošais šīs sezonas pasaules kausa posms skeletonā. Sacensības norisinājās kā vīriešu, tā arī sieviešu sacensībās. Vīriešu sacensībās startēja 28 sportisti. Viņu vidū bija arī abi Latvijas pārstāvji – Martins un Tomass Dukuri.

Abi mūsējie šodien startēja diezgan atzīstami. Tomass izcīnīja dalīto astoto vietu ar kanādieti Paulu Bomu, bet Martins izcīnīja trīspadsmito vietu. Pēc pirmā brauciena Martins atradās desmitajā pozīcijā (57,42 sekundes), bet Tomass bija trīspadsmitais(57,52 sekundes). Otrajā braucienā uzrādot septīto ātrāko laiku (55,92 sekundes) Tomass spēja pacelties uz astoto pozīciju. No uzvarētāja viņš atpalika 1,04 sekundes divu braucienu summā. Savukārt Martinam otrajā braucienā tikai septiņpadsmitais ātrākais laiks (56,86 sekundes) un nācās atkrist uz trīspadsmito pozīciju. Divu braucienu summā viņš uzvarētājam zaudēja 1,88 sekundes.

Uzvaru šajās sacensībās izcīnīja mājinieks, amerikānis, Ēriks Bernotas. Divu braucienu summā viņa laiks bija 1 minūte un 52,40 sekundes. Otrais palika kanādietis Džefs Peins, kurš uzvarētājam zaudēja 0,15 sekundes. Savukārt trešo vietu izcīnīja cits amerikānis Zahs Lunds. Viņš no sava tautieša atpalika 0,30 sekundes.

Savukārt sieviešu sacensībās startēja 21 sportiste. Uzvaru izcīnīja šveiciete Maja Pedersena. Divu braucienu summā viņas laiks bija 1 minūte un 54,55 sekundes. Abas pārējās vietas uz goda pjedestāla aizņēma amerikānietes. Otrā bija Ketija Ūlandere, kura uzvarētājai zaudēja 0,19 sekundes, bet trešā palika Noella Pikus-Peisa. Viņa no uzvarētājas atpalika par 0,67 sekundes.

Pasaules kausa kopvērtējumā sievietēm ar 560 punktiem uzvarēja Noella Pikus-Peisa. Otrā ar 545 punktiem bija Maja Pedersena, bet trešā ar 470 punktiem palika vāciete Kerstina Jurgensa. Savukārt vīriešiem pasaules kausu izcīnīja kanādietis Džefs Peins ar 575 punktiem. Otrais ar 520 punktiem palika amerikānis Kriss Souls, bet trešais ar 504 punktiem bija amerikānietis Dafs Gibsons. Ar 154 punktiem 17. vietā ierindojās Tomass Dukurs, bet 19. vietā ar 139 punktiem palika Martins Dukurs.