Zubkovs pārvēlēts uz jaunu termiņu; kritizē Daini Dukuru

Ievietots: 17.07.2018 18:10

Autors: Sportacentrs.com

FOTO: ABC

Komentāri: 0

No olimpiskajām spēlēm diskvalificētais Aleksandrs Zubkovs šodien tika ievēlēts par Krievijas Bobsleja federācijas prezidentu uz jauno olimpisko ciklu. Pirms pārvēlēšanas krievu funkcionārs kritizēja Latvijas skeletona izlases treneri Daini Dukuru.

Kā jau ziņots, pirms vēlēšanām Soču olimpiādes zelta medaļas zaudējušais Aleksandrs Zubkovs izpelnījās cildinošu raksturojumu no Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) prezidenta Ivo Feriani.

Pēc divu konkurentu izstāšanās bijušais bobslejists Aleksandrs Zubkovs palika vienīgais kandidāts uz Krievijas Bobsleja federācijas prezidenta amatu. Sočos aizvadītajā konferencē līdzšinējais prezidents šodien tika pārvēlēts uz vēl vienu termiņu - uz jauno olimpisko ciklu. Par nobalsoja 19 delegāti, bet viens atturējās.

Pirms pārvēlēšanas Zubkovs sniedza interviju.

Ņemot vērā jūsu diskvalifikāciju no olimpiskajām spēlēm, jums ir tiesības būt par federācijas prezidentu? "IBSF manas tiesības neierobežo. Piedalos visos pasākumos. Kāpēc gan man nebūtu tiesības tik ievēlētam? Atgādināšu, ka Sporta Arbitrāžas tiesa (CAS) mani reabilitēja, vismaz daļēji," norāda funkcionārs.

Jūs neiesniedzāt apelāciju Šveices Federālajā tiesā, kas bija vienīgā iespēja saglabāt olimpiskās medaļas. Esat gatavs tās atgūt? "Nē. Savas medaļas ieguvu godīgi, turpinu to apgalvot. Būt bezjēdzīgi vērsties Šveices tiesā, kas izskata tika procesuālus pārkāpumus, nevis pēc būtības. Starptautiskā olimpiskā komiteja tomēr iesniedza apelāciju. Iespējams atrada, kādus pieturas punktus. No savas puses izskatām citus juridiskos ceļus. Man vajag sava nevainīguma pierādījumus, nevis atzinumu, ka process norisinājies nepareizi," atzīst Zubkovs.

Kas jums ir ar Daini Dukuru? Kāpēc viņš vienmēr tik asi izsakās par jums? "Viņi taču ir mūsu konkurenti. Dainis jau uzkāris dēlam kaklā Soču zelta medaļu. Būtu jūs redzējuši, kā viņš priecājās pēc Osvalda komisijas lēmuma saistībā ar Tretjakovu. Tiesa, pēc tam nācās savu prieku paslēpt aizmugurējā kabatā. Dainis solīja atvainoties, ja Tretjakovu reabilitēs, taču pagaidām to nav izdarījis. Vīrieši tā nerīkojas. Dainis nekad nav slēpis savus rusofobiskos uzskatus. Viņam nepatīk Krievija. Viņš nesveicinās ne tikai ar mani, bet arī ar visiem mūsu sportistiem," atklāj krievs.

© Sportacentrs.com

Komentāri

Pagaidām nav neviena komentāra.

Pievienot komentāru