Vrubļevskis: Stokholmas kandidatūras mīnusi visiem bija zināmi

Ievietots: 25.06.2019 10:46

Autors: Sportacentrs.com

FOTO: TVNET

Komentāri: 0

Visiem bija zināms, ka ne Zviedrijas valdība, ne Stokholmas pašvaldība nesniedz garantijas 2026. gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanai, tāpēc tas, iespējams, bija izšķiroši, ņemot vērā, ka divas trešdaļas balstiesīgo nemaz nezina, kas ir sniegs, sarunā ar Sportacentrs.com saka Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis.

Pirmdien ar zaudējumu noslēdzās Latvijas pirmā pretendēšana uz olimpisko spēļu rīkošanu - Stokholmas un Ores apvienotā kandidatūra, kurā ledus trašu sacensības notiktu Siguldā, Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) biedru balsojumā ar 34:47 piekāpās Milānas un Kortīnas d'Ampeco kandidatūrai.

"Mēs visam piegājām diezgan emocionāli, darījām visu maksimāli iespējamo, bet mīnusi, kas jau bija zināmi visiem, nav nekāds noslēpums - sen bija zināms, ka Stokholma nepiedalās līguma parakstīšanā, ka nav valdības garantiju. Nezinām, vai tie bija izšķirošie mīnusi, bet tos nevarēja izlabot," Vrubļevskis atgādina par finansiālajām neskaidrībām Zviedrijas pusē. Kaut uz SOK mītni bija devušies gan Zviedrijas premjers, gan Stokholmas mēre, šīs puses nebija sniegušas garantijas. "Premjera runa no tribīnes nav valdības garantija - rakstisks dokuments būtu saistošs arī nākamajām valdībām, bet vienkārša runa nav šāds dokuments. Tāpat arī ar Stokholmas mēri, kas ne reizi nepateica, ka pilsēta uzņemtos kādas saistības. Viens pats Ores pašvaldības paraksts acīmredzot bija nepietiekams. Līdzīgi ir arī ar uzņēmējiem, kuri pauda atbalstu spēļu rīkošanai - viņi tikai runā. Saistībā ar potenciālo olimpisko ciematu būvi bija tikai nodomu protokols, kas parakstīts ar attiecīgajām pašvaldībām, bet nodomu protokols ir saistošs tikai tad, ja apņemšanās tiek nostiprināta līgumos."

Tomēr Vrubļevskis uzskata, ka no pēdējo mēnešu pieredzes ieguva gan Latvija kopumā, gan Sigulda. "Pilsēta bija spiesta vairāk un ātrāk padomāt par attīstības plāniem pie pieaugošā iedzīvotāju skaita. Ceram, ka viņi vairs neatkāpsies. Tāpat valsts ir apņēmusies pilnveidot Siguldas trasi atbilstoši mūsdienu prasībām neatkarīgi no tā, vai spēles būs. Ja tas netiks darīts, trasē nenotiks bobsleja un skeletona sacensības, tā pārvērtīsies par provinciālu kamaniņu treniņu trasi. Valdība pateikusi, ka trasē tiks ieguldīti līdzekļi. Jā, tie, iespējams, būs nedaudz mazāki nekā gadījumā, ja notiktu olimpiskās spēles, tomēr trase būs derīga arī bobsleja četriniekiem."

"Divas trešdaļas no balsotājiem nezina, kas ir sniegs un ziemas sports. Iespējams, viņiem formālie apstākļi šķiet daudz svarīgāki nekā lietas būtība. Āfrikas, Āzijas, Dienvidamerikas valstu pārstāvjiem, kuru sportisti nepiedalās ziemas olimpiskajās spēlēs, ir vienalga, kur spēles notiek," saka LOK prezidents.

Kaut Siguldas mērs Uģis Mitrevics izteicies, ka bijušas runas, ja Stokholma netiek pie 2026. gada olimpiskajām spēlēm, automātiski iegūst četrus gadus vēlāk gaidāmās nākamās, Vrubļevskis pauž, ka par to nekas nav runāts. "Šoreiz nebija tā, kā saistībā ar 2024. un 2028. gada spēlēm, kad SOK paziņoja, ka sadalīs abas spēles," saka Vrubļevskis, paužot, ka ar Stokholmu par nākotni vēl nav domāts. "Viņiem vēl jānorij šis zaudējums, jāizraud asaras un tad droši vien domās."

© Sportacentrs.com

Komentāri

Pagaidām nav neviena komentāra.