Valters diskvalificēts, Ķibermanim bronza!

Ievietots: 07.01.2018 08:39

Autors: Bobslejs.lv

FOTO: Viesturs Lācis

Komentāri: 0

Altenbergas trasē Vācijā aizvadīts sezonas sestais posms bobslejā divnieku ekipāžām vīriešiem. 24 ekipāžu konkurencē startēja arī trīs Latvijas komandas. Visaugstāk tika Ķibermanis ar Mikni – pēc finiša ceturtā vieta, bet pēc vācieša Niko Valtera diskvalifikācijas - trešā vieta un bronzas godalga! Žaļimam ar Jansonu dalīta 12.pozīcija ar kanādiešiem, Melbārdis ar Dreiškenu 21.vietā, jo Oskars vēl ārstē kājas savainojumu un šoreiz jau startā sēdēja bobā un kamanas nestūma.

Altenbergas posms ir priekšpēdējais olimpiskajā atlasē. Vairums labāko pilotu gan nodrošinājuši savu līdzdalību olimpiskajās spēlēs Phjončhanā, diemžēl Latvija acīmredzot arī divniekos būs pārstāvēta ar divām ekipāžām. Uģim Žaļimam iegūt trešo ceļazīmi jau būs nereāli, jo trīs piloti atļauti tikai trim valstīm un šajā ziņā liels pārsvars ir Vācijas, Kanādas un ASV trešajiem labākajiem pilotiem.

Melbārdis ar Dreiškenu izlozē bija ieguvuši sesto numuru, pašu pirmo spēcīgāko grupā, savukārt Ķibermanim ar Mikni nācās samierināties ar 15.numuru izlozē. Melbārža duetam šis izlozes numurs nepalīdzēja, jo startā, stumjot tikai Daumantam, pārliecinoši sliktākais laiks un arī beigās 21.rezultāts. Toties ieskaites punkti gūti un tas arī pats galvenais. Izlases galvenais treneris Sandis Prūsis: ”Ja jau šīs būtu olimpiskās spēles, tad Oskars būtu stūmis, bet nu mēs atrunājām, lai tā nedara, šodien ir 11.diena pēc traumas iegūšanas un viss jau iet uz labo pusi, galvenais, lai būtu vesels olimpiskajās spēlēs.”

Pirmajā braucienā Ķibermaņa duetam ceturtais laiks, bija dažas kļūdiņas, bet kopumā labs brauciens un tuvu arī trešā pozīcija, kurā bija mājinieks Niko Valters. Līderis pēc pirmā brauciena bija kanādietis Kripss, par 0.06 sekundēm atpalika vācietis Frančesko Frīdrihs.

Otrajā braucienā Ķibermanis ceturto pozīciju nosargāja, bet līdz medaļām sākotnēji neizdevās aizsniegties, labi nobrauca arī konkurenti – vācieši un kanādietis Kripss. Tieši Kanādai arī uzvara. Frīdrihs atpalika par 0.09 sekundēm, Valters – par 0.27, Ķibermanis par 0.51. Bet pēc sacīkstēm, Valters tika diskvalificēts, tāpēc Ķibermanis pakāpās uz trešo vietu. Žaļims divu braucienu summā no uzvarētājiem atpalika par 1,01 sekundi, sapnis par olimpisko ceļazīmi faktiski beidzies. Sandis Prūsis: ”Kanādai jau visu sezonu labi iet un arī šeit it kā bija kļūda augšā otrajā braucienā jau šķita, ka viss, bet beigās tomēr atspēlējās un atkal pirmā vieta.”

Pasaules kausa kopvērtējumā nu pārliecinoši pirmais Kripss, Ķibermanis pakāpies uz ceturto pozīciju, Melbārdis 10.vietā

Svētdien Altenbergā notiks četrinieku sacensības pasaules kausā.

Rezultāti

1.brauciens

2.brauciens

Komentāri

Pagaidām nav neviena komentāra.

Pievienot komentāru