Tiek meklēti jauni talanti skeletonā un bobslejā

Ievietots: 31.08.2018 16:14

Autors: Bobslejs.lv

FOTO: Bobslejs.lv

Komentāri: 0

Jau vairākus gadus Latvijas bobslejisti un skeletonisti ir labāko vidū pasaulē, ko apliecina arī nesen aizvadītās Ziemas olimpiskās spēles. Bobslejisti un skeletonisti regulāri spējuši cīnīties par augstām vietām pasaules mērogā, olimpiskās spēles un pasaules čempionātus ieskaitot. Bobslejisti vienīgie no Latvijas tika pie medaļām arī šī gada februārī Phjončhanas olimpiādē.

Lai būtu arī iekšējā konkurence un turpinājums nākotnē, atkal tiek meklēti jauni talanti bobslejā un skeletonā. Turklāt tagad tiek aicinātas pieteikties arī sportiskas meitenes, jo sieviešu bobslejs monobobā jau ir iekļauts nākamo 2022.gada Ziemas olimpisko spēļu programmā Pekinā.

Tiek aicināti spēcīgi, ātri un sevis apliecinoši jaunieši, vēlams no 16 līdz 26 gadu vecumam, augumā no 175 cm un vairāk. Būtu labi, ja kandidāti spētu veikt 30 metrus gaitā vismaz 3,20 sekundēs, tālumā no vietas spētu aizlēkt vismaz 2,75 metru tālu.

“Pats galvenais, lai būtu vēlme sevi apliecināt visaugstākajā līmenī,” saka izlases galvenais treneris bobslejā Sandis Prūsis. “Es negribu nevienam sporta veidam atņemt tos labākos kadrus, viss jāizlemj pašiem. Tomēr, ja apzināties savu līmeni kādā citā veidā un ja tā augstākā robeža ir tikai kvalificēšanās lielajām sacensībām, tad es aicinu izmēģināt bobsleju. Mums ir labas iestrādes, ir panākumi, federācija sekmīgi darbojas un to vajag izmantot, lai sasniegtu visaugstākos mērķus. Nekas jau sportā nav mūžīgs, kādreiz var beigties arī tie labie laiki bobslejā un es aicinu visus izmantot šobrīd labvēlīgo situāciju. Tas attiecas arī uz sportiskajām meitenēm, monoboba disciplīna ir samērā jauna, te vēl nav tādas īstas sistēmas un to vajag izmantot, šī disciplīna ir jau nākamo Ziemas olimpisko spēļu programmā,” – tā Sandis Prūsis.

Atlases testu programmā:
30 m skrējiens gaitā
bobsleja trenažiera stumšana
tālums no vietas

Jauno bobslejistu testi notiks sestdien, 8.septembrī Murjāņu sporta ģimnāzijas manēžā plkst.12.00. Ierašanās, sagatavošanās un reģistrācija jau no plkst.11.00.

Papildu informācija pa tālruņiem:
67517373
29215078
25442244 (skeletons)

Komentāri

Pagaidām nav neviena komentāra.

Pievienot komentāru