Šķēpmetēja Mūze labākā no Latvijas  monobobu testos

Ievietots: 05.11.2018 17:40

Autors: leta.lv

FOTO: zimbio.com

Komentāri: 0

No Latvijas sportistēm labākos rezultātus pirmajos starptautiskajos monobobsleja mačos uzrādījusi šķēpmetēja Līna Mūze, kura Lillehammerē svētdien un pirmdien izcīnīja divas ceturtās vietas.

Norvēģijā tika dots starts olimpisko spēļu jaunās disciplīnas - monobobsleja sievietēm - Eiropas pirmajiem starptautiskajiem treniņiem un sacensībām, kurās no Latvijas bez Mūzes piedalījās arī tāllēcēja Aiga Grabuste un šķēpmetēja Katrīna Sirmā.

Lillehammeres nometnē piedalījās sportistes un sportisti no Latvijas, Slovākijas, Austrālijas, Itālijas, Krievijas, Polijas, Francijas un Nīderlandes, bet nebija tādu sieviešu bobsleja lielvalstu kā ASV, Kanāda, Vācija un Beļģija. Tāpat kā latvietes, arī lielākā daļa no citu valstu pārstāvēm ir vieglatlētes.

Svētdienas un pirmdienas sacensībās uzvaras svinēja austrāliete Brīne Volkere, bet vietas uz goda pjedestāla ieņēma arī francūziete Margo Boša un nīderlandiete Karlīna Slepere.

Svētdienas mačos Volkere Lillehammeres trasi divu braucienu summā veica vienā minūtē un 57,52 sekundēs. Boša viņai zaudēja 0,51 sekundi, bet Slepere bija vēl pussekundi lēnāka.

Savukārt Mūze divu braucienu summā atpalika par 2,52 sekundēm, kas viņai deva ceturto vietu, septiņcīņniece un tāllēcēja Aiga Grabuste atpalika 3,23 sekundes un ierindojās septītajā pozīcijā, bet šķēpmetēja Katrīna Sirmā zaudēja 4,29 sekundes, kas deva pēdējo vietu starp 12 dalībniecēm.

Tikmēr pirmdienas sacensībās Volkeres laiks summā bija viena minūtē un 57,59 sekundes. Slepere viņai zaudēja 0,38 sekundes, bet Boša atpalika 0,60 sekundes.

Mūze šoreiz piekāpās par 0,99 sekundēm, ieņemdama ceturto vietu, kamēr Sirmā atpalika 2,20 sekundes, bet Grabuste bija vēl 0,04 sekundes lēnāka, kas viņām deva attiecīgi septīto un astoto pozīciju.

Pirmdien Mūzes vadītais monobobs vienā no trases nogriežņiem sasniedza ātrumu 108,7 kilometri stundā.

"Pirmajā braucienā bija diezgan nepatīkamas sajūtas, bet pēc tam ar katru reizi palika arvien labāk un patīkamāk un beigās jau varēju to visu pasākumu izbaudīt," aģentūrai LETA sacīja Mūze. "Sākumā nejutos labi, jo tas bija kaut kas nezināms. Iepriekš gatavojos un biju iztēlojusies, ko sagaidīt, tomēr realitātē tas viss bija piecas reizes trakāk, nekā iepriekš bija iedomājusies. Trakākais ir tad, ja trasē kaut ko nepareizi izdari, jo tad tiec mētāts pa monobobu un ķivere brīžiem triecas pret braucamrīka malu. Manuprāt, sievietēm tas ir vairāk emocionāli, nevis fiziski sarežģīti, tomēr beigās sapratu, ka šis sporta veids ir patiešām baudāms un ceru, ka meitenes nāks un pamēģinās."

Latvijas sportistes šajā posmā trenēja iepriekš viens no vadošajiem Latvijas bobsleja stūmējiem Daumants Dreiškens un Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) pārstāvis un kādreizējais bobsleja pilots Gatis Gūts.

"Dreiškens bija mums līdzi kā galvenais treneris un viņš atbildēja uz visiem jautājumiem, ko uzdevām. Viņš ir pieredzējis sportists un līdz ar to Daumantam bija viegli mūs saprast un dalīties ar savām zināšanām, kas ir pats labākais. Protams, mums palīdzēja arī Gūts, kurš kā bijušais pilots spēja pastāstīt par trasi, virāžām un visu, kas ir jādara brauciena laikā. Manuprāt, visa šī sadarbība izveidojās ļoti laba," pauda Mūze.

Šķēpmešana Mūzei gan šobrīd joprojām ir prioritāte. "Šķēpmešanā man šobrīd ļoti pietrūkst spēcīgas un eksplozīvas kāju darbības, jo ķermeņa augšdaļa un metiens man ir ļoti labs, bet kājas ir visai vājas, ko iespaidojis arī krustenisko saišu plīsums. Es gan uzskatu, ka monobobslejs man var tikai palīdzēt, turklāt iegūt arī emocionālu pacēlumu," pauda sportiste.

Mūzes turpmākajos plānos ir doties uz treniņnometnēm Somijā, taču sportiste uzskata, ka laiks, kas atvēlēts monobobslejam, ir jāizlieto maksimāli efektīvi.

"Ļoti pāragri runāt par dalību 2022.gada Ziemas olimpiskajās spēlēs Pekinā. Ir, protams, dažādas domas iešāvušās galvā un būtu ideāli, ja varētu piedalīties arī Ziemas Olimpiādē, tomēr pagaidām man ir jākoncentrējas Vasaras spēlēm un jāizpilda normatīvi, kas nav viegli. Galvenais, lai nav veselības problēmu, jo tieši traumas man pagaidām ir liegušas demonstrēt savu labāko sniegumu. Pagaidām gan man viss ir kārtībā un darām visu, lai veselība neklibotu," cerīga bija Mūze.

Novembrī un decembrī notiks treniņi un sacensības arī Kēnigszē trasē Vācijā.

Kā vēstīts, Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) Pekinas olimpisko spēļu programmā iekļāva septiņas jaunas disciplīnas, no kurām viena bija monobobslejs sievietēm.

Komentāri

Pagaidām nav neviena komentāra.

Pievienot komentāru