Pēc pirmās dienas Ķibermaņa ekipāža piektajā  vietā

Ievietots: 02.03.2019 05:28

Autors: Bobslejs.lv

FOTO: Viesturs Lācis

Komentāri: 1

Naktī uz sestdienu pēc Latvijas laika Kanādā, Vistleras  trasē sākās pasaules čempionāts bobslejā. Divnieku ekipāžu konkurencē piedalās 31 komanda, tostarp arī Oskars Ķibermanis ar Matīsu Mikni un Ralfs Bērziņš ar Dāvi Spriņģi. 

Pēc pirmā brauciena Oskars Ķibermanis kopā ar Matīsu Mikni bija  ceturtajā vietā, līderiem  kanādiešiem zaudējot 0.26 sekundes. Ralfs Bērziņš kopā ar Dāvi Spriņģi bija trešā desmitnieka sākumā 23.pozīcijā. Pēc pirmās dienas diviem braucieniem Ķibermaņa ekipāža piektā, Bērziņš ir 20.pozīcijā. Par līderi kļuvis vācietis Frančesko Frīdrihs, kanādietis Džastins Kripss atpaliek par 0.12 sekundēm, Niko Valters par 0.29, ceturtais Breds Hals, plus 0.39.  Sestajā vietā korejietis Vons, 0.08 sekundes aiz Ķibermaņa.

Vistleras trase ir pati ātrākā un bīstamākā pasaulē, jo sevišķi ātra tā ir šogad, sezonas galvenajos mačos.  Jau treniņbraucienos labākās divnieku ekipāžas sasniedza 149- 150  km/h lielu ātrumu ! Trase ir kā milzīgs pārbaudījums visos, jo jau pirmajā treniņu dienā  vīriešu un sieviešu divniekos krita vairāk nekā desmit ekipāžu. Tostarp arī viens no galvenajiem favorītiem kanādietis Džastins Kripss, arī amerikānis Džastins Olsens, francūzis Romēns Einrišs, tāpat de Bruins, Dvoržāks, Bredihins un vēl daudzi citi, divreiz neveiksmes piedzīvoja arī mūsu Ralfs Bērziņš. Vissmagāk sasitās Olsens, kas krita jau piektajā virāžā un savainoja kakla skriemeļus. Viņš sacīkstēs nemaz nestartē, tāpat no dalības pasaules čempionātā atteicās Francijas ekipāža – divnieka bobs sabojāts, bez pieredzes braukt četriniekos būtu neprāts. Kopā tātad startēja 31 ekipāža.

Pirmajā sacensību braucienā sākumā startēja trīs ielozētās ekipāžas, pēc tam visi pēc reitinga, līdz ar to ceturtais numurs Frīdriham, piektais Ķibermanim, sestais Kripsam, Bērziņam 18. Ķibermanim joprojām sasistas  un sāp ribas, jau kopš negadījuma treniņā Leikplesidā, kad viņš saskrējās ar franču sportistu. Startā mūsu līderiem ceturtais labākais laiks un finišā tāpat. Ātrākais laiks kanādieša Džastina Kripsa ekipāžai, kas par 0.07 sekundēm apsteidza sezonas līderi vācieti Frančesko Frīdrihu un 0.20 sekundēm vel vienu vācieti Niko Valteru. Tūdaļ aiz Ķibermaņa arī anglis Hals, plus 0.02 sekundes, tālu nav arī  korejietis Vons un vācietis Lohners, tā kā lielu pārsteigumu nebija, favorīti arī līderu pulkā. Sandis Prūsis telefonintervijā atzina, ka brauciens ideāls Ķibermanim nebija, taču izpildījumā labāks par Frīdrihu gan. Šajā trasē ir daudz dažādu nianšu un jāizvēlas starp drošu braucienu un risku, kas var beigties ar kritienu, tāpēc tās līnijas daudziem sanāk saraustītas, labākais pēc stila bijis Kripss.  Interesants fakts, sacīkšu priekšvakarā 1.martā Oskara Ķibermaņa ģimenē nācis pasaulē dēls.

Otrajā braucienā jau labāks sniegums Frīdriham un viņš kļuva par līderi. Ķibermanim uzlabots starta laiks, tas jau otrais aiz Frīdriha, braucienā šoreiz sestais laiks. Dažas sīkas nianses, kā norādīja Sandis Prūsis :"Tur reizēm kamerās ne visai labi var redzēt ceturto un septīto virāžu, tur kamanas mēdz noslīdēt un tā Ķibermanim bija arī pirmajā braucienā. Arī viņam būtībā šī ir sveša trase, mēs jau rudenī te nebijām un būtībā ir labi, vēl jau viena diena priekšā. Bērziņam arī progress ar katru braucienu, otrais jau bija labāks par pirmo." Otrajā braucienā krita mājinieka Polionato ekipāža.

Vēl sestdien būs  divi braucieni un tāpat sāksies sacensības sievietēm. Skeletons un bobslejs četriniekiem nākamās nedēļas nogalē, sacīkstes tiešraidēs un atkārtojumos no rīta parocīgākā laikā var skatīties LTV 7.

Pirmo divu braucienu rezultāti

Komentāri
Gloriacix 07.03.2019 10:16
Iris reveals that she plans her own death, now that she doesn't have Donovan to live for.
edwardhpnk.x.fc2.com The contents have been scanned and digitized, and are now available online.
Pievienot komentāru