Pasaules vicečempioni! Ķibermaņa četrinieks izcīna sudraba godalgu!

Ievietots: 10.03.2019 05:22

Autors: Bobslejs.lv

FOTO: Viesturs Lācis

Komentāri: 3

Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Matīsu Mikni, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu kļūst par pasaules vicečempioniem, sezonas svarīgākajās sacīkstēs izcīnot otro vietu! Šis ir augstākais karjeras sasniegums Ķibermaņa komandai. Čempionātā triumfēja vācieša Frančesko Frīdriha četrinieks, bet bronzas godalgu izcīnīja kanādieša Džastina Kripsa kvartets.

Pēc pirmās sacensību dienas tieši latvieši bija līderi sarežģītajā Vistleras trasē Kanādā. Tam par iemeslu bija Oskara izcilais pirmais brauciens, kurā tika uzrādīts jauns trases rekords. Visos nākamajos braucienos Latvijas komanda braucienā uzrādīja otro rezultātu, arī četru braucienu summā izcīnot vicečempionu titulu. Arī Pasaules kausa kopvērtējumā gan divniekos, gan četriniekos un arī kombinācijā Ķibermanis izcīnīja otro vietu, noslēdzot "sudraba sezonu" ar vēl vienu šī kaluma medaļu.

Latvijas komanda šo čempionātu aizvadīja teicami - četri braucieni bez smagām kļūdām, visos braucienos ātrākais starta ieskrējiena laiks un jauns trases rekords, ko šī trase glabās vismaz līdz nākamajai sezonai.

Sākot otro sacensību dienu, Ķibermaņa komandai trešais brauciens bija jāsāk ar pirmo starta numuru. Sacensību sākums aizkavējās, jo iepriekšējie divi "trases iebraucēji" kļūdījās un piedzīvoja kritienu, kādēļ nācās atlikt startu par dažām minūtēm. "Iespējams, tas patraucēja. Mūsējie jau bija izgājuši startā, bet nācās gaidīt signālu, kad varēs braukt," intervijā LTV7 atzina Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis. "Sacensībās svarīgi ir saprast ritmu, bet, ja esi pirmais, kas brauc, tad tu esi ritms, un šāda aizkavēšanās var nedaudz izsist no sliedēm," teica Prūsis.

Novērtējot visu četru braucienu sniegumu, treneris Prūsis bija ļoti apmierināts ar sasniegto rezultātu: "Šī tiešām ir smaga trase: gan fiziski, gan psiholoģiski. Labi, ka šādi viss beidzās. Mūsu komanda izdarīja maksimumu. Sākumā likām vāciešiem nedaudz panervozēt, bet pēc tam jau viss nostājās savās vietās - vācieši šosezon ir ļoti spēcīgi. Cepuri nost! Oskara komanai šis ir tāds lielākais "ķēriens" un medaļa pasaules čempionātā - tas jau ir nopietni."

Par čempioniem kļuva Vācijas pirmā ekipāža ar pilotu Frīdrihu, kas līdz ar šo uzvaru kļuva par vēsturē titulētāko bobsleja pilotu pasaules čempionātos. Lai arī vienā no braucieniem šī komanda gandrīz piedzīvoja kritienu, tomēr izdevās visus braucienus sekmīgi pabeigt un izcīnīt uzvaru. Arī Kripsa ekipāža, kas finišēja trešā, vienā no braucieniem tikai veiksmīgas sagadīšanās pēc palika uz sliecēm.

Tūlīt aiz pjedestāla palika Krievijas vadošā ekipāža ar pilotu Maksimu Andrijanovu. Pie karjeras labākā sasnieguma tika šveiciešu jaunais pilots Mihaels Fogts, kura komanda izcīnīja piekto vietu, bet šosezon savainojumu mocītais austrietis Benjamins Maiers savu komandu aizveda līdz sešiniekam.

Pasaules vicečempionu komanda Latvijā atgriezīsies otrdien vēlu vakarā.

PČ Vistlera (Kanāda). Bobslejs, četrinieki:

Sacensību protokols

Komentāri
Vilnis 10.03.2019 05:48
Sveicam Oskara Ķibermaņa ekipāžu ar PČ izcīnītām
Sudraba medaļām !!! Malači !!!
Paldies Sandim un visai komandai !!!
Valdis Vilks 10.03.2019 19:23
Apsveicu LV sportistus, visos pasakumos! Mes zinam kas tiek fotografeti, kurus uzruna, bet velos svinet kluso ruki Janis Ozols kas sagatavoja 'zirgus' rekord raviena 4x bob sacikstem Whistler trase. Paldies Jani!
odiludiqaco 25.06.2019 09:09
http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxicillin Without Prescription 18 dkh.rhlr.bobslejs.lv.xxe.ek http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
Pievienot komentāru