Parabobsleju tomēr neiekļauj 2022.gada ziemas paralimpiskajās spēlēs

Ievietots: 14.09.2018 07:17

Autors: LSM.lv

FOTO: Viesturs Lācis

Komentāri: 0

Starptautiskā Paralimpiskā komiteja (SPK) ceturtdien informēja par parabobsleja neiekļaušanu 2022.gada Pekinas ziemas paralimpisko spēļu programmā, izraisot vilšanos Starptautiskajā bobsleja un skeletona federācijā. 

Parabobslejā netika izpildīts viens no 2016.gadā izvirzītajiem kritērijiem iekļaušanai Pekinas paralimpiskajās spēlēs, kur disciplīna jau bija provizoriski paredzēta sacensību programmā, paziņoja SPK. Tās noteikumi paredzēja, ka 2016./2017.gada un 2017./2018.gada sezonā parabobslejā regulāri jāstartē vismaz trīs reģionu 12 valstu sportistiem, tomēr tas neesot ticis izpildīts.

SPK prezidents Endrjū Pārsonss atzina, ka apzinās, cik daudzi sportisti būs vīlušies, tomēr tas nemaina faktu, ka, neraugoties uz parabobsleja attīstības turpināšanos, kritērijs iekļaušanai ziemas paralimpisko spēļu programmā nav izpildīts.

Pārsonss cer uz parabobsleja turpmāku attīstību, lai sporta veids nostiprinātos un pretendētu uz iekļaušanu 2026.gada ziemas paralimpisko spēļu programmā.

Savukārt Starptautiskajā bobsleja un skeletona federācijā uzskata, ka visi kritēriji bija izpildīti, un SPK lēmums ir liels un nepatīkams pārsteigums.

© LSM.lv

Komentāri

Pagaidām nav neviena komentāra.

Pievienot komentāru