Martins izcīna sesto zelta godalgu pasaules čempionātos!

Ievietots: 08.03.2019 20:03

Autors: bobslejs.lv

FOTO: Viesturs Lācis

Komentāri: 1

Vistlerā turpinās pasaules čempionāts skeletonā un vīriešiem Martins Dukurs jau sesto reizi karjerā ieguvis čempiona titulu.  Tomass Dukurs šajā pasaules čempionātā piektajā vietā. Vēl trijniekā tika Tregubovs un Suns. 
Martins par 0.49 sekundēm  jau pirms pēdējā brauciena apsteidza Ņikitu Tregubovu no Krievijas un par 0.79 savu brāli Tomasu. Cīņā par medaļām vēl varēja  iesaistīties Sungbins Juns, Kristofers Grothers un Aleksandrs Tretjakovs. Trešajā braucienā Martinam bija atkal labākais laiks, Tomasam septītais, tā lielākā kļūda bija sestajā virāžā, ko atzina arī sportistu tēvs. Pēdējā braucienā startēja 20 labākie, apgrieztā secībā pēc uzrādītā rezultāta. Ceturtajā braucienā Martinam vēlreiz labākais laiks un pārliecinoša uzvara, turkāt arī jauns trases rekords starta ieskrējienā 4.47. Četru braucienu summā Tregubovs tika apsteigrts par 0.51 sekundi, korejietis Sungbins Juns par 0.80 sekundēm. Ceturtais bija vācietis  Kristofers Grothers, vēl par divām simtdaļām atpalika Tomass Dukurs, viņam dažas  kļūdas beigu daļā un sestais laiks braucienā. 
Dainis Dukurs telefonintervijā LTV 7 sacīja :"Cepuri nost Martinam, pat es negaidīju jaunu starta rekordu pēdējā braucienā, bija kārtīgi noskaņojies un uzvarēja pelnīti. Tomasam bija kļūdas lejas daļā, korejietis beigās nobrauca labi un pats Tomass vien to iespējamo medaļu pazaudēja. Toties Martinam uzvara ar lielu pārsvaru un lielu rezervi, varēja pat atļauties mazas kļūdas pēdējā braucienā."
Pēc pirmās dienas diviem braucieniem Martins bija līderis, par 0.37 sekundēm apsteidzot krievu sportistu Ņikitu Tregubovu. Trešajā vietā Tomass Dukurs, kas no sava brāļa atpalika par 0.48 sekundēm . Visai tuvu Tomasam arī Aleksandrs Tretjakovs, tikai 0.05 sekundes aiz mūsu atlēta. Piektais vācietis Kristofers Grothers un sestajā vietā vēl viens olimpiskais čempions korejietis Sungbins Juns. 0.29 sekundes aiz bronzas pozīcijas. Dainis Dukurs pavēstīja, ka no rīta vēl bija samērā auksts, tāpēc pirmajiem nebija tik viegli skriet pa cieto gropi, arī mūsu tehnika kopumā nedaudz vairāk piemērota nedaudz siltākam laikam, vāciešiem atkal esot pretēji. 
Martins pasaules čempina titulu ieguvis jau sesto reizi, tas ir rekords mūsdienu skeltonā, vēl viņa kontā ir viena sudraba godalga Samnktmoricas pasaules čempionātā. Tomasam līdz šim viena bronzas godalga pasaules čempionātā Vinterbergā. 
 
Naktī uz sestdienu Vistlerā sāksies arī četrinieku mači bopbslejā, kopā būs 23 ekipāžas, tostarp Oskara Ķibermaņa četrinieks, kuram piektais startya numurs.  Tiešraides LTV 7, atkārtojumi sestdienas rītā skatītājiem parocīgākā laikā. 
Skeletona rezultāti vīriešiem
Komentāri
Vilnis 09.03.2019 00:45
Tas bija tā vērts, no divu dienu turēšanas, īkšķi *kvadrātā*!!!
Sveicam Martinu ar PČ Zelta medaļu!!!
Brāļi Dukuri malači!!! Paldies!!!
Pievienot komentāru