Latvijai oficiāli tiks Soču ziemas olimpisko spēļu zelta godalgas!

Ievietots: 27.03.2019 17:09

Autors: Sportacentrs.com

FOTO: Viesturs Lācis

Komentāri: 3

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) Izpildkomiteja trešdien 27.martā  oficiāli ir apstiprinājusi Soču ziemas olimpisko spēļu bobsleja sacensību rezultātu izmaiņas, kas nozīmē, ka par olimpisko čempionu bobsleja četrinieku sacensībās  kļūst Oskars Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu. Tāpat rezultāti izmainīti divniekos, kur Melbārdis kopā ar Dreiškenu pacēlušies uz trešo vietu un iegūs bronzas medaļas. Rezultātu pārdale veikta  pēc Krievijas sportistu diskvalifikācijas

Soču olimpiskās spēles 2014. gada februārī Latvijas pilots Oskars Melbārdis atstāja ar sudraba medaļu četrinieku ekipāžu konkurencē un piekto vietu divniekos. Taču 2017. gada izskaņā SOK pieņēma lēmumu diskvalificēt Aleksandru Zubkovu, kurš Sočos ieguva pirmo vietu gan divniekos, gan četriniekos, kā arī Krievijas otru pilotu Aleksandru Kasjanovu, kurš divniekos bija ceturtajā vietā.

Pēc Krievijas sportistu diskvalifikācijas par antidopinga programmas pārkāpumiem pagājis gandrīz pusotrs gads, taču izmaiņas oficiālajā protokolā ieviestas tikai šodien. Vispirms bija jāizskata Krievijas sportistu iesniegtās apelācijas, kas, piemēram, tika apmierināta skeletonista Aleksandra Tretjakova gadījumā, līdz ar to viņš savu Soču zelta medaļu nezaudēja un Martins Dukurs saglabāja savu sudraba medaļu. Taču bobslejistu apelācijas CAS noraidīja.

Šodien SOK izpildkomiteja oficiāli pieņēmusi lēmumu apstiprināt izmaiņas Soču spēļu bobsleja sacensībās. Tagad četrinieku sacensību protokola augšējā rindiņā lasāms Latvijas ekipāžas – Melbārdis, Dreiškens, Strenga, Vilkaste – nosaukums. Sudraba medaļa tiks pasniegta ASV ekipāžai, kuru Sočos pilotēja Stīvens Holkombs. Holkombs pats gan savu medaļu rokās vairs neturēs – viņš aizgāja mūžībā pirms gandrīz diviem gadiem.

Savukārt Soču bronzas medaļnieku gods oficiāli nonācis Lielbritānijas ekipāžas ar Džonu Džeksonu priekšgalā īpašumā. Jāpiemin, ka diskvalificēto sportistu dēļ uz augšu pakāpies arī šīs sezonas Latvijas bobsleja izlases līderis Oskars Ķibermanis, kura ekipāža Soču četrinieku konkurencē oficiālajā protokolā tagad ieņem 14. vietu.
Divniekos par Soču čempioniem šodien oficiāli atzīti šveicieši Beāts Hefti un Alekss Baumans, bet sudraba medaļnieku gods piešķirts Holkombam un viņa stūmējam Stīvenam Lengtonam.

Oficiālās rezultātu izmaiņas nozīmē, ka Latvijai pirmoreiz ziemas olimpisko spēļu vēsturē ir zelta medaļa, bet kopumā Soču olimpiādē Latvijas sportisti izcīnījuši piecas medaļas. Neatkarīgās valsts vēsturē Latvijai ziemas olimpiskajās spēlēs kopā ir deviņas medaļas, savukārt olimpiskajās spēlēs kopumā tagad Latvijai ir 28 medaļas, četras no tām zelta – Melbārža ekipāža čempionu sarakstā tagad pievienojusies Mārim Štromberam (divas zelta medaļas) un Igoram Vihrovam.

Kā ziņo LOK, tad SOK aicina par olimpiskajiem čempioniem atzītos Latvijas sportistus sniegt atbildi par to, kā viņi vēlētos savā īpašumā iegūt Soču zelta medaļas. SOK piedāvā četras izvēles iespējas – nākamajās olimpiskajās spēlēs vai Jaunatnes olimpiskajās spēlēs, Olimpiskajā muzejā Šveicē, nākamajā pasaules čempionātā bobslejā vai arī kādā nozīmīgā LBSF vai LOK rīkotā pasākumā.

Soču oficiālie rezultāti četriniekos

Soču oficiālie rezultāti divniekos

Komentāri
Valdis Vilks 28.03.2019 03:45
Olimpiskos medalus izsniedza olimpiade, nevis tiek sutits pasta u.t.t.
uzogutudxuzai 21.05.2019 14:05
http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxicillin Amoxicillin 500mg iyq.tnrh.bobslejs.lv.vcm.cm http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
uspilhu 21.05.2019 14:43
http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Buy Amoxicillin Buy Amoxicillin vqu.rbet.bobslejs.lv.dvc.gx http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
Pievienot komentāru