Latvija gatava attīstīt monobobsleju sievietēm

Ievietots: 20.07.2018 14:50

Autors: Bobslejs.lv

FOTO: Viesturs Lācis

Komentāri: 0

Latvijas Bobsleja un skeletona federācija (LBSF) ir gatava attīstīt monobobsleju sievietēm arī Latvijā, meklējot sportistes, kuras vēlētos nodarboties ar šo sporta veidu, aģentūrai LETA sacīja LBSF prezidents Jānis Kols. Jau ziņojām, šonedēļ tika nolemts 2022.gada Pekinas Ziemas olimpisko spēļu programmā iekļaut monobosleja sacensības sievietēm.

"Nākamajā nedēļā notiks LBSF valdes sēde, kurā runāsim arī par sieviešu monobobsleja attīstīšanu Latvijā un to, kā rīkoties, jo darbs pie monobobsleja attīstīšanas ir jāsāk nekavējoties," norādīja Kols. "Es ar lielu optimismu raugos uz to, ka mums izdosies šo disciplīnu attīstīt, jo atrast gribētājas būs vieglāk, nekā klasiskajām bobsleja disciplīnām."

LBSF vadītājs atgādināja, ka savulaik Latvijai ir bijušas dāmu bobsleja divnieku ekipāžas, tomēr šī disciplīna nav iedzīvojusies.

"Latvijas Bobsleja un skeletona federācija jau tagad meklē apņēmīgas sportistes, kuras vēlas nodarboties ar monobobsleju un startēt olimpiskajās spēlēs. Pats esmu braucis ar monobobu un varu teikt, ka tas ir atraktīvs un aizraujošs sporta veids," aģentūrai LETA sacīja LBSF ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis.

Monobobu iestumj un ar to brauc viens dalībnieks. Kamanu stūrēšanas mehānisms ir līdzīgs tam, kā tas notiek divnieku un četrinieku sacīkstēs, taču monobobs ir salīdzinoši drošāks.

"Sieviešu monoboba sacensības ir labākais risinājums, jo tās būs atraktīvas, drošas un skatītājiem interesantas. Gadījumā, ja monoboba kamanas apgāžas, tās lielākoties atkrīt atpakaļ uz sliecēm. Bez tam, ja nu tomēr ir kritiens, sliktākajā gadījumā traumas gūst viens dalībnieks, nevis, piemēram, četri, kas būtu četrinieku sacensībās," bilda Kols.

Komentāri

Pagaidām nav neviena komentāra.

Pievienot komentāru