Kols par IBSF lēmumu: Ja tā var teikt, bijām uz pakaļas

Ievietots: 07.12.2017 06:34

Autors: Sportacentrs.com

FOTO: Viesturs Lācis

Komentāri: 0

"Kopumā lēmums ir taisnīgs, jo tas diezgan smagi soda tos, kuri ir vainīgi, tomēr atstāj iespēju sportistiem, kuri tiešām ir "tīri" un savu dzīvi veltījuši, lai realizētu sapni startēt olimpiskajās spēlēs," aģentūrai LETA teica Kols. "Zinot Krievijas lielās ambīcijas un zinot to, ka šīs valsts sportisti varēs startēt vien zem neitrāla karoga un bez savas himnas, tuvākajās dienās saņemsim oficiālu Krievijas atbildi. Pieļauju, ka sliktākajā variantā krievi pieņems lēmumu boikotēt olimpiskās spēles, kas saasinās situāciju ne tikai sportā, bet arī politikā. Tam būs zemestrīces efekts, kuras grūdienus jutīsim vēl labu laiku," ziņo portāls Sportacentrs.com, atsaucoties uz aģentūru LETA.

Kols arī atzina, ka viņu nepatīkami pārsteigusi Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF), kas sākotnēji arī diskvalificēja SOK sodītos krievu sportistus, bet pēc tam IBSF Uzklausīšanas komisija viņiem tomēr atļāva startēt sacensībās. Pēcāk IBSF formāli nepiekrita pašas komisijas lēmumam, taču nekādi soļi nesekoja.

"Ja tā var teikt, bijām uz pakaļas. IBSF prezidents Ivo Feriāni, runājot no tribīnes un ar katru no mums tiekoties, solīja, ka pret krieviem sekos ātra un nesaudzīga rīcība, ja būs atzinums, ka sportisti pārkāpuši antidopinga noteikumus. Tā vietā viņš izdomā kaut kādu kantori, kas pārstāv federācijas intereses un lidostā tiekas ar krievu juristiem, secinot, ka dokumentu un pierādījumu nav pietiekami, lai pieņemtu lēmumu. Savukārt pēc tam IBSF vēl oficiāli paziņo, ka nosoda savas komisijas lēmumu. Tās ir bērnu spēlītes," uzskata Kols.

Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas prezidents gan norādīja, ka tagad pēc SOK lēmuma IBSF nekas cits neatlikt, kā pieņemt attiecīgus soda mērus. "Es vairāk sagaidu, ka Krievija varētu boikotēt februārī gaidāmo Olimpiādi. Domāju, nebūs Riodežaneiro olimpisko spēļu variants, kad krievu sportisti startēja atsevišķos sporta veidos," sacīja Kols.

Phjončhanas olimpiskās spēlēs tiem atlētiem, kuri krievu sportistu dēļ 2014.gada Soču Olimpiādē tika apdalīti, tiks rīkota īpaša medaļu ceremonija, kuru vidū vajadzētu būt arī Latvijas skeletonistiem Martinam un Tomasam Dukuriem, kā arī Latvijas bobslejistiem ar pilotu Oskaru Melbārdi priekšgalā.

"Ceremonija ir šī SOK lēmuma lielākais cukura graudiņš, kas jāuztver pozitīvi. Protams, 100% emocijas atgriezt nevarēs, bet vismaz daļēji tā būs cieņas izrādīšana un pasaulei parādīt, kuri līdz Phjončhanai bijuši pasaules spēcīgākie sportisti. Šāds solis no SOK puses ir ļoti apsveicams," priecīgs bija Kols.

Pilnais Zubkova diskvalifikācijas SOK komisijas teksts

© Sportacentrs.com

Komentāri

Pagaidām nav neviena komentāra.

Pievienot komentāru