Ķibermanis un Miknis izcīna 4.vietu Eiropas čempionātā

Ievietots: 12.01.2019 19:41

Autors: Bobslejs.lv

FOTO: Viesturs Lācis

Komentāri: 0

Pasaules kausa posmā Kēnigszē piektā vieta, bet Eiropas čempionāta ieskaitē - ceturtā. Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis turpina iepriecināt līdzjutējus un arī ceturtā posma sacensībās Vācijā uzrādīja augstvērtīgu rezultātu.

Par posma uzvarētāju un Eiropas čempionu kļuva Frančesko Frīdrihs no Vācijas, otro vietu posmā izcīnīja kanādietis Džastins Kripss, kuru Eiropas ieskaitē nevērtē, kā rezultātā sudrabs čempionātā pienācās posma trešās vietas ieguvējam Johanesam Lohneram no Vācijas. Jau otro reizi šajā sezonā patīkami pārsteidz Francijas labākā ekipāža ar pilotu Romainu Hainrihu, kura izcīnīja ceturto vietu posmā, kas garantēja bronzas godalgu Eiropas meistarsacīkstēs. Francija Eiropas meistarsacīkstēs pēdējo reizi medaļu izcīnīja 2002.gadā, kad Bruno Menžo četrinieks izcīnīja sudraba godalgu, bet divnieku konkurencē šī ir pirmā Francijas medaļa.

Šoreiz sacensībās abos braucienos Latvijas vienīgai ekipāžai nepadevās starta ieskrējiens, attiecīgi, piektais un septītais rezultāts. Otrajā braucienā izeja no ceturtās virāžas nebija pārāk veiksmīga, lai trases turpinājumā uzņemtu ātrumu, tāpēc nācās piekāpties konkurentiem no Francijas, kuriem pēc pirmā brauciena bija priekšā. Otrais brauciens nepadevās arī Niko Valteram no Vācijas, kas, starpcitu starta ieskrējienā sastiepa kājas muskuli, uzrādīja septīto laiku un divu braucienu summā dalīja piekto vietu ar Ķibermani. Vēl īpaši jāizceļ Polijas ekipāža ar pilotu Mateusu Lutiju, kas pirmo reizi vēsturē izcīnīja Eiropas čempionātā sesto vietu, posmā ieņemot septīto vietu. Kā zināms, Polijas izlases treneris ir kādreizējais Latvijas pilots Jānis Miņins.

Kā pēc sacensībām treneris Sandis Prūsis atzina intervijā LTV7, Ķibermanis pagājušajā nedēļā Altenbergā nedaudz traumējis kāju, kādēļ, iespējams, startā neizdevās uzrādīt labāku rezultātu. Arī Miknim ir mikrosavainojumi, kas var ietekmēt starta ieskrējiena laiku.

Pagājušajā nedēļā Ķibermanis pirmo reizi startēja ar jaunām, Latvijā ražotām BTC kamanām, kas tika izmantotas arī šodienas sacīkstēs. BTC ražojuma bobus šobrīd izmanto daudzi, šodienas sacīkstēs ar tām brauca Kripss, Hainrihs, Lutijs, Holss, Polonjato, De Bruins, Dvoržāks un Rinaldi.

Kopvērtējumā līderis joprojām ir Frīdrihs, kura kontā 900 punktu, Ķibermanis ir otrais ar 804 punktiem, bet Valters ir trešais ar 744 punktiem. Bērziņš, kurš šodien nepiedalījās Kēnigszē posmā, jo startēja citās sacensībās - Eiropas kausā un Eiropas junioru čempionātā, joprojām saglabā vietu desmitniekā, ar 480 punktiem ieņemot desmito vietu.

Svētdien Kēnigszē notiks četrinieku sacensības, kur Latviju pārstāvēs tikai Ķibermaņa ekipāža. Sacensību sākums 14:30, tiešraide LTV7.

PK4 Kēnigszē (Vācija). Bobslejs, divnieki

Sacensību protokols:
PK posma rezultāti
Eiropas čempionāta rezultāti

Komentāri

Pagaidām nav neviena komentāra.

Pievienot komentāru