Ķibermanim trešā vieta Sanktmoricā

Ievietots: 26.01.2019 11:37

Autors: Bobslejs.lv

FOTO: Viesturs Lācis

Komentāri: 1

Pasaules kausa posmā bobslejā vīriešu divniekiem Sanktmoricā par uzvarētāju atkal kļuvis Frančesko Frīdrihs ar savu stūmēju, otrais Johannes Lohners, trešajā vietā Oskars Ķibermanis ar Matīsu Mikni. Frīdriham jau sestā uzvara sešos sezonas startos divniekos un Vācijai – 16.uzvara no 16 šajā sezonā bobslejā pasaules kausā.

Pēc pirmā brauciena vadībā jau bija  Frančesko Frīdriha ekipāža, bet Oskars Ķibermanis kopā ar Matīsu Mikni ieņēma  otro vietu, par nepilnu sekundes desmitdaļu atpalika Lohnera duets.

Sacensībās šoreiz pieteiktas 23 ekipāžas – Šveicē nebrauca kanādieši, tāpat daudzi jaunie piloti devušies uz Eiropas junioru čempionātu Siguldā, ieskaitot mūsu Ralfu Bērziņu un arī krievu piloti Bredihinu.

Pirmajā braucienā Oskaram Ķibermanim ar Matīsu Mikni bija devītais starta numurs, kas ne pārāk izdevīgi Sanktmoricas trasē lielajā aukstumā. Beigās ledus slīd ātrāk. Tiesa, šodien nebija pārāk tipisks laiks Sanktmoricai, tikai kādi pieci grādi mīnusā un arī saule tikai reizēm izspīdēja caur mākoņiem.  Ķibermaņa ekipāžai dalīts otrs labākais starta laiks ar vācieti Lohneru, finišā mūsējie par 0.22 sekundēm atpalika no Frīdriha, bet bija priekšā Lohneram par 0.09 sekundēm.

Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis savā komentārā LTV 7 sacīja :” Jā, te ir kā vairs nav Eiropas savienība, bet tik un tā Frīdrihs ātrākais. Abiem līderiem gan bija mazas kļūdiņas, Ķibermanim vairāk trases apakšā, Frīdriham augšā un ir iespējams izbraukt arī labāk. Laiks ne pārāk tipisks Sanktmoricai un tad jau redzēsim otrajā braucienā.”. Starp citu, Frīdrihs vēl nekad nav uzvarējis pasaules kausa izcīņas posmā divnieku sacensībās Sanktmoricā, kaut šajā trasē viņš savulaik sensacionāli 2012./13.g sezonā kļuva par pasaules čempionu tikai 23 gadu vecumā.

Otrajā braucienā nekas būtiski nemainījās, tikai Lohneram izdevās apdzīt Ķibermani un ieņemt otro vietu. Sīkas kļūdiņas mūsējiem bija, bet būtībā ne vairāk kā konkurentiem, vācu kamanas slīdēja mazliet labāk. Frīdriha ekipāža bija atkal ārpus konkurences. Sandis Prūsis arī atzīmēja, ka rezultāts mūsējiem ir labs, kārtējo reizi pirmais trijnieks, sezonā tikai vienu reizi divniekos Ķibermanis nav bijis uz pjedestāla, kad ieņēma piekto vietu. Vienmēr jau var izbraukt mazliet labāk, taču rupju kļūdu Ķibermanim neesot bijis. Summā Frīdrihs apsteidza Lohneru pat 0.40 sekundēm un Ķibermani par 0.51, pirmo reizi vēsturē triumfējot arī divnieku sacīkstēs Sanktmoricas trasē pasaules kausā. Ceturtais mājas trasē jaunais šveicietis Fogts un 21 gadu vecumā tas līdz šim viņa lielākais panākums karjerā.

Svētdien vēl Sanktmoricā sacensības bobslejā četriniekiem, tad būs divu nedēļu pārtraukums pirms sezonas pēdējiem diviem posmiem Ziemeļamerikā un pasaules čempionāta Vistlerā. Pasaules kausa vērtējumā stabils līderis ir Frīdrihs un tikpat stabili otrais Ķibermanis.

Sacensību protokols

Komentāri
Aivars 27.01.2019 14:07
Malači!
Pievienot komentāru