Ķibermaņa četrinieks izcīna sudrabu Altenbergā!

Ievietots: 06.01.2019 14:53

Autors: Bobslejs.lv

FOTO: Viesturs Lācis

Komentāri: 0

Oskars Ķibermanis turpina pierādīt savas pilotprasmes sarežģītās trasēs. Vācijā, Altenbergas trasē arī četriniekos tieši latviešu komanda vienīgā spēja iespraukties starp mājnieku ekipāžām, izcīnot otro vietu Pasaules kausa izcīņas trešā posma sacensībās. Ralfa Bērziņa komandai 11.vieta.

Ķibermanis ar stūmējiem Matīsu Mikni, Arvi Vilkasi un Jāni Strengu veica divus ļoti labus braucienus. Abos braucienos izpalika rupjas kļūdas, vien dažas nianses trases augšdaļā varēja pasliktināt rezultātu. Jau pēc pirmā brauciena Latvijas labākā šī brīža komanda ieņēma otro vietu, ko izdevās pārliecinoši nosargāt arī summā. Turklāt, otrajā braucienā Latvijas ekipāža izcēlās ar dienas labāko starta laiku - 5,12 sekundes.

Abos braucienos nepārspēts palika Frančesko Frīdriha kvartets no Vācijas, kurš arī veica teicamus braucienus. Ar nedaudz vairāk kļūdām finišu sasniedza Niko Valtera četrinieks, kuram trešā vieta, bet tūdaļ aiz pjedestāla palika vēl viena Vācijas komanda ar pilotu Johanesu Lohneru, kurš piedzīvoja kritienu vakardienas divnieku sacīkstēs.

Latvijas otra labākā ekipāža, kuru pilotē jaunais un talantīgais Bērziņš, izcīnīja 11.vietu. Otrajā braucienā stūmējiem Mārim Priekulim, Dāvim Spriņģim un Intaram Dambim izdevās par četrām simtdaļām uzlabot pirmā brauciena starta laiku, kas ļāva arī trasē uzrādīt mazliet labāku rezultātu, ar ko pietika, lai nosargātu 11.vietu divu braucienu summā. Abos braucienos latviešu pilots kļūdījās trases lejasdaļā, jau sākot no devītās virāžas, kad bobsleja kamanas vairākkārt taisnes šķērsoja sānslīdēs un tikai veiksme paglāba no kritiena.

Sāpīgu kritienu piedzīvoja ASV pilota Kodija Beskjū ekipāža, kas otro braucienu pabeidza ar sliecēm gaisā. Komanda pašu spēkiem varēja pamest trasi, bet paredzams, ka sportisti guvuši sasitumus.

Nākamnedēļ Pasaules kausa izcīņa turpināsies citā Vācijas trasē Kēnigszē, kur vienlaicīgi risināsies arī Eiropas čempionāts. Savukārt Austrijā, Īglsas trasē notiks Eiropas kausa posms, kas vienlaicīgi būs arī Eiropas Junioru čempionāts, kur plānoja padalīties Bērziņa komanda. Bet tā kā reitingā Bērziņš gan diviekos, gan četriniekos ir labāko divpadsmitniekā, šāda iespēja viņiem varētu tikt liegta. 

PK3 Altenberga (Vācija), četrinieki

Sacensību protokols

Komentāri

Pagaidām nav neviena komentāra.

Pievienot komentāru