Kasjanovs diskvalificēts, Latvijai vēl viena olimpiskā medaļa - bronza divniekos! IBSF 1.decembrī atkal maina savu lēmumu

Ievietots: 29.11.2017 14:48

Autors: Sportacentrs.com

FOTO: Charlie Booker

Komentāri: 1

Starptautiskā olimpiskā komiteja par antidopinga noteikumu neievērošanu anulējusi Krievijas bobslejista Aleksandra Kasjanova 2014. gada Soču olimpisko spēļu rezultātus, tādējādi pie bronzas divniekos varētu tikt latvieši Oskars Melbārdis un Daumants Dreiškens.

Denisa Osvalda vadītā komisija turpina darbu, un šodien mūža diskvalifikāciju no olimpiskajām spēlēm par antidopinga noteikumu neievērošanu saņēmuši trīs Krievijas bobslejisti – Aleksandrs Kasjanovs, Aleksejs Puškarjovs un Ilvirs Huzins. Tāpat viņiem anulēti 2014. gada Soču olimpisko spēļu rezultāti.

Divniekos Kasjanovs kopā ar stūmēju Maksimu Beluginu ierindojās ceturtajā vietā, garām palaižot tikai Aleksandru Zubkovu, kurš arī diskvalificēts un viņa rezultāts anulēts, šveicieti Beatu Hefti un amerikāni Stīvenu Holkombu, kurš maijā negaidīti devās aizsaulē. Aiz Kasjanova palika Oskars Melbārdis kopā ar Daumantu Dreiškenu, kuri tagad varētu tikt pie olimpiskās bronzas.

Savukārt četriniekos Kasjanovs kopā ar Beluginu un abiem diskvalificētajiem stūmējiem palika ceturtajā vietā, tomēr pēc Zubkova diskvalifikācijas viņiem bija cerības pacelties līdz trešajai pozīcijai. Četriniekos par vicečempionu kļuva Melbārdis, kurš tagad varētu kļūt par čempionu, kā arī iegūt bronzu divniekos. Tomēr lēmums nav Starptautiskās olimpiskās komitejas varā, un tas būs jāpieņem Starptautiskajai bobsleja un skeletona federācijai.

Iepriekš diskvalifikācijas no olimpiskajām spēlēm saņēma Zubkovs un viņa stūmēji Aleksejs Ņegodailo un Dmitrijs Truņenkovs. Šodien Starptautiskā bobsleja un skeletona federācija paziņoja, ka viņi tiek diskvalificēti un nedrīkst apmeklēt sacensības. Visi gan karjeru jau beiguši, taču Zubkovs ir Krievijas Bobsleja federācijas vadītājs. Tādējādi viņš nevarēs doties uz Pasaules kausa posmiem.

P.S IBSF jau piektdien 1.decembrī mīktināja savu lēmumu un deviņiem krievu sportistiem atcēla diskvalifikāciju par piedalīšanos pasaules kausa posmos un citās sezonas IBSF sacensībās. Viņu vidū ir arī skeletonists Aleksanrdrs Tretjakovs, bobslejisti Aleksandrs Zubkovs un Aleksandrs Kasjanovs.Tikšanās ar krievu sportistiem un viņu aizstāvjiem notika Minhenes lidostā. IBSF nespēja nekādi pamatot savu lēmumu, aizbildinoties ar to, ka nav saņemti pietiekami daudz pierādījumu un pagadu diskvalifikācija šosezon atcelta.Tas nozīmē, ka federācija atkal ieturēs pauzi līdz jauniem pierādījumiem no SOK vai arī līdz lietas izskatīšanai starptautiskajā sporta arbitrāžas tiesā CAS....

© Sportacentrs.com

Komentāri
Santa 29.11.2017 19:46
Kāpēc raksta virsraksts no paša raksta atšķiras? "Latvijai vēl viena olimpiskā medaļa" un "pie bronzas divniekos VARĒTU tikt " ir divas dažādas lietas!
GAIDIET OFICIĀLO LĒMUMU!
Pievienot komentāru