Jaunieši sāk kvalifikāciju Jaunatnes Olimpiādei

Ievietots: 25.10.2019 14:17

Autors: Bobslejs.lv

Komentāri: 0

Latvijas jaunie bobslejisti un skeletonisti sāk cīņu par iespēju piedalīties Pasaules Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs, kas notiks janvārī Šveices pilsētā Lozannā. Šonedēļ sestdien un svētdien notiks pirmie divi kvalifikācijas posmi, abi risināsies Norvēģijas trasē Lillehammerē.

Visu nedēļu jaunie censoņi aizvada treniņu braucienus pieredzējušu treneru vadībā – monobobslejistus sacensībām gatavo olimpiskais čempions Jānis Ķipurs, savukārt skeletonistus trenē Gints Dzērve.

Monoboba sacensībās Latviju pārstāvēs Mārtiņš Ozols, Renārs Grantiņš un Loreta Beķerniece. “Jaunieši ļoti čakli strādā. Es domāju, ka sacensībās uzrādīsim rezultātus atbilstoši savām spējām,” atzīst Ķipurs.

“Jāņem vērā, ka šajā kompānijā mūsu sportisti ir vieni no jaunākajiem, pārējie ir tomēr gadu vai divus vecāki par mums. Mārtiņa Ozola lielākā problēma ir viņa mazais svars, līdz ar to startā nepietiek spēka, lai uzrādītu labu starta ieskrējienu, bet braukšanā viņš čakli strādā un ir gatavs cīnīties, un parādīt savu labāko sniegumu. Savukārt Renārs ir spēcīgs, arī lielāka auguma. Pirmajās dienās viņš sevi labi parādīja, bet vakar mums bija tāda kā iekšējā sacensība, lai sacensību režīmā varam sevi pārbaudīt, Grantiņam pietrūka psiholoģiskā noturība un tieši stresa dēļ pārāk labi nenobrauca, bet viņš ir noteikti spējīgs nobraukt labi, ko arī nedēļas nogalē no viņa sagaidām. Savukārt Loreta prot labi noskaņoties, arī tīri labi iet braukšana, gaidām arī no viņas atbilstošu rezultātu,” saka treneris Ķipurs.

Skeletonistiem nācās iztikt bez šodienas treniņbraucieniem, kas tika atcelti laika apstākļu dēļ – lietus un 11 grādi virs nulles padarīja trasi neizbraucamu. Pēc iepriekšējo dienu treniņbraucieniem treneris Gints Dzērve ir apmierināts ar latviešu jauniešiem: “Annija Miļūne, kurai šī ir pirmā sezona skeletonā un pirms Lillehammeres viņa ir veikusi tikai kādus 30 braucienus Siguldas trasē, kas ir ļoti maz, protams, iet grūtāk, ir kļūdas, bet viņas uzdevums šeit ir tikai veikt kvalifikācijas braucienus, jo Olimpiāde ir tikai janvārī. Savukārt Elvis Veinbergs rāda tādu sniegumu, kā no viņa arī tika sagaidīts, ir diezgan labi – ar dažādiem panākumiem, ar dažādām sekmēm, bet visu jau parādīs sacensības,” tā treneris Dzērve.

Sestdien Lillehammerē sola aukstāku laiku, tāpēc sacensības notikšot plānotajos laikos.

Pasaules Jaunatnes Olimpiāde notiks no 9. līdz 22.janvārim Šveicē. Renes sporta veidos medaļu komplekti tiks sadalīti Sanktmoricas trasē. Spēlēm kvalificēsies tikai 18 spēcīgākie atlēti.

Komentāri

Pagaidām nav neviena komentāra.

Pievienot komentāru