Jauni izaicinājumi pirms sezonas

Ievietots: 20.11.2019 15:57

Autors: Bobslejs.lv

FOTO: Bobslejs.lv

Komentāri: 0

Neilgi pirms jaunās pasaules kausa izcīņas sākuma Latvijas bobsleja un skeletona federācija savu atbalstītāju a/s ”Latvijas Valsts Meži” galvenajā birojā rīkoja preses konferenci, lai informētu par visu jaunāko šajos divos sporta veidos.

LBSF prezidents Jānis Kols: "Diemžēl sapnis par olimpiskajām spēlēm Siguldā ir izsapņots un pat nezinām, vai kādreiz kas tāds būs iespējams. Realitāte tomēr ir tāda, Sigulda, mūsu valdība, federācija un trases saimnieki bija izdarījuši visu, mums jau šķita, ka spēles Siguldā varētu būt realitāte, bet… Starptautiskās federācijas kongresā tomēr varēja saprast, kāpēc tieši Itālija ieguva spēles nevis Stokholma, zviedri jau vairākkārt bija kandidējuši, liela ziemas sporta veidu nācija, bet no savām kļūdām nebija mācījušies. Mēs gan turpināsim iesākto un jau tagad strādājam pie trases rekonstrukcijas, ir vācu firma, kas izstrādā projektu, šo ideju atbalstījušas jau divas mūsu valdības un, kad budžets būs apstiprināts, rīkosimies tālāk. Pozitīvais, ka Eiropas čempionāta laikā Siguldā februārī mūsu sportistiem tiks pasniegtas olimpiskās zelta medaļas, Latvija ir uzaicinājusi piedalīties arī SOK prezidentu Tomasu Bahu, drīzumā gaidām atbildi. Protams, emocijas par uzvaru ir nozagtas, tomēr mūsu sportisti ir pelnījuši saņemt godalgas." Federācijas prezidents vēl stāstīja par dažādām IBSF aizkulisēm, pagaidām pasaules kausa izcīņa un federācija kā tāda palikusi bez ģenerālsponsora, krievu ”Gazprom” ir aizgājis.

LBSF ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis: "Īpaši gribu uzsvērt šī gada pavasara atlases rezultātus bobslejā, sauklis – meklējam Oskaram Melbārdim stūmējus - ļoti labi nostrādāja. Bija daudz kandidātu, kvalitatīvi puiši, daži no viņiem jau šonedēļ startēs pirmajos oficiālajos mačos Eiropas kausa izcīņā Lillehammerē. Sāpīgs joprojām ir naudas jautājums, kā jau to varēja prognozēt, jaunās sistēmas dēļ krietni mazāki palikuši ziedojumi, kritums pat varētu būt vairāk nekā oficiāli nosauktie 50 procenti."

Gandarīts par jauno papildinājumu bija arī izlases galvenais treneris Sandis Prūsis: "Negribas gan pārslavēt, bet fiziski ir ļoti spēcīgi puiši, vēl gan būs izmēģinājums citās trasēs, pagaidām ir braukts tikai Siguldā. Eiropas kausu komandā mums tagad ir 12 bobslejisti, uz pasaules kausa pirmajiem diviem posmiem Ziemeļamerikā brauks astoņi, tur piloti ir Oskars Ķibermanis un Ralfs Bērziņš. Oskars Melbārdis sezonu sāk šonedēļ Lillehammerē, tur arī vēl trīs pavisam jauni piloti, daudz arī jaunu stūmēju."

Skeletona izlases galvenais treneris Dainis Dukurs stāstīja par savu sportistu gatavošanos sezonai, Martins un Tomass Dukuri eksperimentē ar tehniku, šajā sezonā ir jaunumi slidu apstrādē, tāpat vīriešiem noteikts maksimālais svars kopā ar kamanām - un tas ir 120 kg. "Mūsējos tas neiespaido, bet krietni svars bija jānomet olimpiskajam čempionam korejietim, ukrainim Haraškevičam un vēl dažiem sportistiem. Četri mūsu citi sportisti brauks Eiropas kausu līmenī, tāpat pavisam jaunie jau sekmīgi startēja jaunatnes olimpisko spēļu atlasē, šie mači būs pēc Jaunā gada Sanktmoricā." Taujāts par Siguldu, Dainis Dukurs sacīja, ka iesākto turpinās, jau notiek nopietns darbs ar vācu projektētājiem un trasi jāpārveido atbilstoši visām prasībām.

Šosezon ar pavisam jaunajiem sportistiem strādā mūsu olimpiskais čempions Jānis Ķipurs, viņa vadībā jau divi no trim ir kvalificējušies Jaunatnes olimpiskajām spēlēm. "Beidzot man ir reāla iespēja atdot savu parādu Latvijas bobslejam, jo faktiski visu laiku trenera amatā esmu strādājis ārzemēs. Jaunie sportisti ir labi, visiem vēl 15 gadu, kaut vairumam konkurentu jau 17 un šajā vecumā tā ir liela starpība."

Pasaules kausa izcīnā šosezon astoņi posmi, pirmie divi no tiem Leikplesidas trasē, ASV jau decembrī, turpinājums Eiropā. Siguldā no 14. līdz 16.februārim būs pēdējais sezonas posms, kas vienlaicīgi arī Eiropas čempionāts bobslejā divniekiem un skeletonā, turklāt Siguldā mūsējiem tiks svinīgi pasniegtas Soču ziemas olimpisko spēļu zelta medaļas bobslejā četriniekos un vēl bronza bobslejā divniekos. Mūsu titulētākais pilots Oskars Melbārdis pēc vienas sezonas pauzes arī atgriezies bobslejā un jau izmēģina Lillehammeres trases ledu. Pasaules čempionāts šajā sezonā notiks Altenbergas trasē Vācijā.

Eiropas kausa izcīņā jau daudz posmu līdz Jaunajam gadam. Šonedēļ sacensības Lillehammeres trasē Norvēģijā, decembrī vēl vairāki posmi Vācijā – Altenbergā, Vinterbergā un Kēnigszē.

Komentāri

Pagaidām nav neviena komentāra.