Dreiškens: Vēl tagad nejūtos piederīgs karognesēju pulkam

Ievietots: 10.02.2018 10:20

Autors: Armands Tripāns LSM.lv

FOTO: Lelde Priedulēna

Komentāri: 0

Puisis no Stāķiem Gulbenes novadā. Daumants Dreiškens kļuvis par pirmo Latvijas karognesēju bobsleja stūmēju. Sportists norādīja, ka jūtas pagodināts būt par vienu no sportistiem, kuram bijis gods ievadīt Latvijas delegāciju olimpiskajās spēlēs.

Dreiškens neslēpj, ka ir neaprakstāmas sajūtas iedomāties sevi kā vienu no cilvēkiem, kas nesuši Latvijas karogu olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā. „Sevi iedomāties kaut kur tās rindas galā... Es vēl tagad nejūtos, ka es būtu piederīgs tam sarakstam, kas nesuši karogu,” teica sportists. „Varbūt vēl grūtāk to saprast tiem, kas atrodas Stāķos vai Gulbenē,” smējās Dreiškens.

Iepriekš Latvijas karogu nesuši vairāki bobslejisti, bet visi no viņiem bijuši bobsleja piloti. „Es varbūt būšu tāds celmlauzis, ka ne tikai piloti var nest karogu,” sacīja stūmējs. Viņš nenoliedz, ka vienmēr komandu vairāk reprezentē tieši pilots, kurš ir arī kā komandas kapteinis. Kā iespējamu faktoru šāda lēmuma pieņemšanai viņš minēja savu lielo pieredzi.

Daumanta ģimenei nesen pievienojies pavisam jauns loceklis, kas sacēla lielu ažiotāžu internetā. „Vai vajag ģimenē mājdzīvnieku? Es īstenībā no sākuma biju liels pretinieks tam. Jo tomēr sunim vajag uzmanību, es esmu projām, negribas mocīt dzīvnieku, ka viņam netiks veltīta pietiekama uzmanība. Bet tad es sāku domāt, ka bērni visu laiku mājās un viņai [meitai] gribas,” teica bobslejists. Pēc tam jau ar sievu Gunu tika atrasts piedāvājums, kas bija atbilstošs ģimenes prasībām. „Tad izlēmām uztaisīt pārsteigumu,” skaidroja sportisti. Dreiškens nenoliedz, ka sākotnēji šo pārsteigumu nebija plānots tik plaši izplatīt sociālajos medijos.

Lai gan bobslejisti bieži vien tiek uzskatīti par skarbiem vīriem, tā ne vienmēr ir. „Te jau apkārt gaļa, kas tur katram iekšā darās – cilvēki vien esam,” stāstīja Dreiškens.

Kā galveno mērķi viņš uzstādījis, lai, braucot mājās, nav sanīcis noskaņojums, bet sajūta, ka tika paveikts viss iespējamais. „Ar prieku iekāpt lidmašīnā, un lai arī sagaida tevi mājās, uzsit pa plecu, ka viss bija kārtībā, ka tiešām labi nostrādājām,” teica sportists, kurš vēlas gūt pozitīvas sajūtas par paveikto un lai citiem nav vilšanās.

Pozitīvākais notikums Korejā Dreiškenam bija video, ko saņēmis no meitas bērnudārza, kurā bija izveidotas bobsleja kamanas kā pozitīvs vēlējums. „Bērni paši bija pastrādājuši, reāli gandrīz bobu uzbūvējuši un izkrāsojuši ar mūsu visu četru vārdiem,” stāstīja bobslejists. Patīkami pārsteigtais sportists norādīja, ka izskatījies, ka tur bērni ieguldījuši vairāku dienu darbu. „Tas tāds pēdējā laika sirsnīgākais sveiciens,” atklāja Latvijas karognesējs.

Bobsleja divnieku sacensības Korejā risināsies no 18. līdz 19. februārim, bet medaļas četriniekiem tiks sadalītas 24. un 25. februārī.

© LSM.lv

Komentāri

Pagaidām nav neviena komentāra.

Pievienot komentāru