Dreiškens pievērsīsies jauno bobslejistu meklēšanai un audzināšanai

Ievietots: 04.06.2018 07:42

Autors: Sportacentrs.com

FOTO: Viesturs Lācis

Komentāri: 0

Tuvākajās dienās gatavošanos nākamajai sezonai trenera Sanda Prūša vadībā sāks Latvijas bobsleja saime, kurā notikušas izmaiņas – stūmējs Raivis Zīrups paziņojis par karjeras beigām, kamēr Daumants Dreiškens, lai arī uzturēs sevi sportiskajā formā un vajadzības gadījumā būs gatavs palīdzēt, galveno uzmanību pievērsīs jauno bobslejistu audzināšanai.

Daumants Dreiškens, kurš Phjončhanas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā nesa Latvijas karogu un kurš pēdējā brīdī tika pastumts malā no divnieku ekipāžas, pēc sacensībām teica, ka nākamajā sezonā vairs nestartēs. Tomēr no bobsleja Dreiškens nav pazudis – viņš turpmāk darbosies ar jauno sportistu piesaistīšanu un audzināšanu, sarunā ar portālu Sportacentrs.com atklāja Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis.

"Viņš sevi uzturēs labā formā – ja nu gadījumā rodas vajadzība kādu aizstāt, tad viņš var nākt palīgā," situāciju komentēja Ekmanis, norādot, ka šāda sistēma darbojusies jau iepriekš – kad Jānis Ozols pievērsies trenēšanai, taču pavisam malā nav pagājis. "Daumants sāks trenēt – tātad viņš paliks mūsu sistēmā un turpinās saņemt pabalstu. Tā ir normāla sistēma, lai pārietu karjeras nākamajā posmā."

Kā atzina Ekmanis, tad Dreiškens strādās kā tuvāko rezervistu padomdevējs, plus viņš nodarbosies ar jauno bobslejistu meklēšanu. "Viņš arī iepriekš pats veica rekrutēšanas darbus Gulbenē. Tagad viņš apņēmies pieskatīt visu Latgales reģionu un izskatīt visus iespējamos kandidātus, jo mums ir problēma – trūkst fizisko resursu," pauda Ekmanis.

2014. gada Soču olimpiskajās spēlēs Dreiškens kopā ar pilotu Oskaru Melbārdi un stūmējiem Arvi Vilkasti un Jāni Strengu finišēja otrajā vietā četrinieku sacensībās. Par uzvarētāju kļuva Aleksandra Zubkova ekipāža, kas dopinga skandāla dēļ vēlāk tika diskvalificēta, tomēr zelts latviešiem pagaidām nav piešķirts. Pirms diviem gadiem Dreiškens kļuva par pasaules čempionu četriniekos.

Tikmēr no bobsleja aizgājis cits stumējs – Raivis Zīrups. "Gan bija, gan nebija pārsteigums. 50 pret 50," par viņa pieņemto lēmumu teica Ekmanis, norādot, ka viņu starpā garākas sarunas pēdējā laikā nav bijušas. Zīrups startēja Oskara Ķibermaņa pilotētajā ekipāžā, un aizvadītajā sezonā labākais sasniegums bija piektā vieta Vinterbergā.

© Sportacentrs.com

Komentāri

Pagaidām nav neviena komentāra.

Pievienot komentāru