Divniekos Pasaules kausa kopvērtējumā Ķibermanis / Miknis izcīna otro vietu

Ievietots: 24.02.2019 01:30

Autors: Bobslejs.lv

FOTO: Viesturs Lācis

Komentāri: 0

Pasaules kausa izcīņas noslēdzošajā posmā bobslejā divniekiem Latvijas duets Oskars Ķibermanis ar stūmēju Dāvi Spriņģi izcīnīja sesto vietu Kalgari trasē Kanādā. Startējot visos astoņos posmos, Latvijas labākais šīs sezonas pilots visas reizes finišēja sešiniekā, ar ko nodrošināja pārliecinošu otro vietu sezonas kopvērtējumā divnieku konkurencē. 

Veselību problēmu dēļ šodien uz starta neizgāja Ķibermaņa pamatstūmējs Matīss Miknis, ko sākotnēji bija plānots aizstāt ar olimpisko medaļnieku Jāni Strengu, bet neilgi pirms sacensību sākuma viņa vietu ieņēma Dāvis Spriņģis. Kā pēc sacensībām intervijā LTV7 atzina Latvijas izlases treneris, šādā sastāvā komanda vēl nebija braukusi pat šīs nedēļas treniņbraucienos. Savukārt Ralfs Bērziņš, kurš allaž startējis ar Spriņģi, šoreiz brauca kopā ar Māri Priekuli, ar kuru tikai 25.vieta 27 komandu konkurencē. "Bērziņš šajā trasē veicis piecus braucienus un diemžēl tieši piektais, vienīgais sacensību brauciens padevās vissliktākais no visiem," tā Prūsis komentēja Latvijas otrās ekipāžas sniegumu.

Ķibermanis veica divus labus braucienus. Īpaši labi kamanas slīdēja pirmajā braucienā, kad izdevās uzrādīt vienu no lielākajiem ātrumiem treses lejasdaļā - pēc pirmā brauciena piektais rezultāts. Otrajā braucienā kļūdu bija mazāk, bet konkurenti bija vēl ātrāki, tāpēc nācās samierināties ar septīto laiku braucienā, kas summā ļāva finišēt sešiniekā. Pēc brauciena arī Ķibermanis bija neizpratnē, kur palika rezultāts, jo brauciens padevās ļoti tīrs

Astoto uzvaru astotajā posmā izcīnīja vācietis Frančesko Frīdrihs, otrais mājnieks Džastins Kripss, bet trijnieku noslēdza vēl viens vācietis Johaness Lohners.

Kopvērtējumā ar 1800 punktiem pārliecinoši uzvarēja Frīdrihs, tik pat pārliecinoša otrā vieta Ķibermanim ar 1564 punktiem, bet trešā vieta Niko Valteram no Vācijas ar 1232 punktiem. Bērziņš savā debijas sezonā ar 690 punktiem ieņēma 18.vietu.

Svētdien Kalgari notiks noslēdzošās Pasaules kausa sacensības skeletonā vīriešiem un bobslejā četriniekiem, bet sezonas svarīgākās sacensības - Pasaules čempionāts - sāksies jau jaunnedēļ un turpināsies divas nedēļas citā Kanādas trasē - Vistlerā.

PK8 Bobslejs, divnieki

Sacensību protokols

Komentāri

Pagaidām nav neviena komentāra.

Pievienot komentāru